Starosta pszczyński nieprzepisowo nagradzał swoich zastępców

  Starosta pszczyński nieprzepisowo nagradzał swoich zastępców

  Katarzyna Grygierczyk

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Nagrody, które w latach 2002-2009 odbierali wicestarosto-wie pszczyńscy były im przyznawane niezgodnie z prawem - ustaliła Regionalna Izba Obrachunkowa w Katowicach. Jako członkom kierownictwa im bowiem nie przysługiwały.
  Zgodnie z zaleceniami pokontrolnymi około 43 tysięcy złotych, które w ten sposób wypłynęło z budżetu powiatu, powinno doń jak najszybciej wrócić. Wyłożyć pieniądze będzie musiał starosta Józef Tetla lub jego zastępcy - były, Krystian Szostak (obecnie burmistrz Pszczyny) i aktualny, Zygmunt Jeleń. RIO zawnioskowało bowiem, że jeśli nagrody nie zostaną zwrócone, równoważną kwotę trzeba będzie wyegzekwować od osób odpowiedzialnych za dokonanie wypłaty. Starosta pszczyński już zwrócił się do obu urzędników z prośbą o zwrot pieniędzy.

  - Nie będę tego komentował - ripostuje Krystian Szostak. - Powiem tylko tyle, że z mojego punktu widzenia jako pracownika nie były to nagrody niezasłużone. Nie dostaliśmy pieniędzy za niewykonaną pracę. Myślę, że jeśli nie w ten, to bylibyśmy nagrodzeni w inny sposób.

  Dorzuca, że nagrody starosty otrzymał m.in. za tymczasowe kierowanie Wydziałem Oświaty w drugim półroczu 2003 roku oraz w 2005 roku. Burmistrz nie chce przy tym zdradzić, czy zgodzi się oddać pieniądze. Byłoby to około 21 tys. zł, czyli połowa kwoty.

  Drugą połowę musiałby oddać aktualny wicestarosta. On do sprawy podchodzi nieco inaczej.
  - Po otrzymaniu wydruku wszystkich moich wynagrodzeń od listopada 2006 roku zwróciłem się do starosty z propozycją, że jeśli się zgodzi, postaram się spłacić tę kwotę ratalnie - mówi Zygmunt Jeleń. - Ale że wiąże się to z korektą spraw ZUS-owskich, skarbowych czy oświadczeń, czekam na pełne wyjaśnienia. Nie chcę ryzykować, że znowu dojdzie do jakichś nieprawidłowości. Mimo wszystko, wiadomość, że otrzymana nagroda jest świadczeniem nienależnym, jest dla mnie deprymująca.
  Zygmunt Jeleń był przez Józefa Tetlę nagradzany m.in. za tymczasowe pełnienie funkcji naczelnika Wydziału Geodezji, Kartografii i Gospodarki Nieruchomościami w pierwszym półroczu 2007 r. Lista "zasług" obu panów jest dłuższa, RIO jednak obstaje przy swoim.
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Starostwa

   mano (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 42 / 52

   Starostwa to patologia w polskiej administracji.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama