Wreszcie można remontować plac Biegańskiego w Częstochowie

  Wreszcie można remontować plac Biegańskiego w Częstochowie

  Janusz Strzelczyk

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Uprawomocniła się decyzja o oddziaływaniu na środowisko remontu i przebudowy placu Biegańskiego oraz I i II alei Najświętszej Maryi Panny, co pozwoli wreszcie rozpocząć tę inwestycję i uratować 10 milionów złotych unijnej dotacji.
  Opóźnienie jest ogromne. Prace powinny ruszyć we wrześniu ubiegłego roku. Nie rozpoczęły się, bo w dokumentacji brakowało właśnie decyzji o oddziaływaniu na środowisko. Ujawniło to Obywatelskie Stowarzyszenie Przyjaciół Częstochowy.

  Procedurę trzeba było zaczynać od początku. Teraz można rozpisać przetarg na budowę, jednak wyłonienie wykonawcy potrwa kilka miesięcy.

  Urząd Marszałkowski zgodził się na przesunięcie terminu rozpoczęcia remontu na początek września tego roku.


  W Miejskim Zarządzie Dróg i Transportu twierdzą, że roboty ruszą we wrześniu. Wykonawca będzie jednak musiał ścigać się z czasem, bo Urząd Marszałkowski nie zgodzi się na przesunięcie terminu zakończenia prac. Do października 2013 roku roboty muszą się zakończyć, jeśli miasto ma skorzystać z unijnej dotacji.
  Projekt przebudowy placu i alei był dwukrotnie poddawany konsultacjom społecznym, ale realizowana będzie pierwsza wersja, zakładająca wyłączenie ruchu kołowego z placu Biegańskiego. Nie udało się wprowadzić zmian w tzw. małej architekturze. Jeśli nadal nie uda się przekonać Urzędu Marszałkowskiego do korekt w projekcie, będzie to ogromna przestrzeń z trzema kioskami, bez letnich kawiarenek, stoisk z lodami czy wodotrysków. Niewiele będzie też ławek.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Wiocha

   Paweł (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 7 / 5

   Jest szansa co by w wiosce częstochowskiej zrobić coś wartościowego. Ale w sumie po co!!! Stawiamy na agro (niekoniecznie turystykę). Wiochostan niech trwa. Brawo sołectwo Czewy.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama