Ważne
  Rusza remont wiaduktu w Rybniku, będą objazdy

  Rusza remont wiaduktu w Rybniku, będą objazdy

  Jacek Bombor

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Jutro drogowcy zamkną ulicę Włościańską w dzielnicy Kłokocin. W pierwszej kolejności rozbiorą stary wiadukt i na jego miejscu zbudują nowy. W kolejnych etapach zostanie zmodernizowana ul. Włościańska.
  - Oprócz nowej nawierzchni drogowcy zbudują nowy dojazd do osiedla, położą chodnik i zrobią podjazdy do garaży. Roboty obejmą teren od remontowanego wiaduktu do skrzyżowania z ulicą Rycerską, teren na ulicy Poligonowej do istniejącego zakończenia drogi w strefie przemysłowej - wyjaśniają urzędnicy.

  Droga otrzyma nowe oświetlenie. Inwestycja kosztować będzie ponad 8,696 mln zł, z czego 3,5 mln zł to dofinansowanie z funduszy Unii Europejskiej.

  Roboty mają potrwać do kwietnia 2011 r.

  - Inwestycja ma zapewnić lepszy dojazd do strefy przemysłowej, co może przełożyć się na większą liczbę inwestorów w tym rejonie. Bardzo na to liczymy - mówią urzędnicy.

  W związku z planowanym zamknięciem ulicy Włościańskiej, kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami. Zostały wyznaczone objazdy.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama