Gminy Świnna i Ciasna wygraly w konkursie Laur Gospodarności

  Gminy Świnna i Ciasna wygraly w konkursie Laur Gospodarności

  PS

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Dwie gminy z województwa śląskiego wygrały konkurs Laur Gospodarności w kategoriach: Rozwój Infrastruktury Technicznej i Rozwój Kultury i Dziedzictwa Kulturowego.
  Znani są już laureaci pierwszej edycji konkursu Laur Gospodarności organizowanego przez Fundację Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej we współpracy z Bankiem Polskiej Spółdzielczości oraz Spółdzielczą Grupą Bankową, pod patronatem Przewodniczącego Parlamentu Europejskiego oraz Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Nagrody z województwa śląskiego otrzymały gminy: Ciasna i Świnna.

  Pierwsza otrzymała nagrodę za Rozwój Infrastruktury Technicznej: kluczowym kryterium wyboru była w tej kategorii wielkość nakładów inwestycyjnych na mieszkańca gminy. Ważna była także wielkość pozyskanych środków zewnętrznych oraz ilość projektów zrealizowanych przez gminę - jako miara jej aktywności.

  Druga otrzymała nagrodę za Rozwój Kultury i Dziedzictwa Kulturowego: w tej kategorii ocenie podlegała głównie aktywność gminy w podtrzymywaniu i promocji dziedzictwa kulturowego, a także aktywność w udostępnianiu mieszkańcom dóbr kultury.  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Gra przedwyborczych pozorów

   wyborca (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3 / 2

   Świnna i kultura? To zupełna paranoja? Ocena na podstawie dokumentacji wirtualnej? Albo konkurenci byli tak marni. Ku pokrzepieniu serc miejscowej biurokracji samorządowej. To przedwyborcza gra...rozwiń całość

   Świnna i kultura? To zupełna paranoja? Ocena na podstawie dokumentacji wirtualnej? Albo konkurenci byli tak marni. Ku pokrzepieniu serc miejscowej biurokracji samorządowej. To przedwyborcza gra pozorów. A że mieszkańcy gminy Świnna są tacy jakimi są, to i z tego bedą dumni, że ktoś stwierdził, że są kulturalni. Ha, ha, ha....zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama