WUG rozdał dyplomy za dobrą górniczą robotę

  WUG rozdał dyplomy za dobrą górniczą robotę

  Agnieszka Widera

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Damian Kołodziej, sztygar oddziałowy, oraz czterech górników przodowych: Marek Zakrzewski, Grzegorz Kondek, Antoni Olbryś i Ireneusz Ciszek, zostali wyróżnieni honorowymi dyplomami "Dzielny Górnik". Górnicy ci stali na czele brygad, które w ekstremalnie trudnych warunkach przez 63 dni likwidowały ścianę 3 pokładu 405 na poziomie 1030 m w KWK Halemba-Wirek.
  - Likwidację udało się szybko i sprawnie przeprowadzić dzięki wielkiej dyscyplinie pracowników. Wykonali swoją pracę wręcz wzorcowo i zasłużyli na szczególną pochwałę - twierdzi Wojciech Magiera, wiceprezes Wyższego Urzędu Górniczego w Katowicach.

  W pokładzie 405 halembskiej kopalni występują najwyższe stopnie wszystkich zagrożeń górniczych.

  - Cały czas mieliśmy świadomość wysokiego zagrożenia metanowego. Przy współudziale oddziału wentylacyjnego, który trzymał metan z dala od nas, udało się wykonać robotę bez niespodzianek - mówi Marek Zakrzewski, który pod ziemią pracuje od 24 lat.

  Dyplomy przyznała górnikom działająca przy WUG Fundacja "Bezpieczne Górnictwo" im. Wacława Cybulskiego.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama