12. edycja Festiwalu im. Ryśka Riedla 30 i 31 lipca po raz...

  12. edycja Festiwalu im. Ryśka Riedla 30 i 31 lipca po raz drugi w Chorzowie

  Ola Szatan

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  - Festiwal pamięci Ryśka Riedla to taki szczególny rodzaj nabożeństwa. To niesamowite, jak ludzie dbają, by ta impreza miała wyjątkowy klimat, jak pielęgnują w sobie dobre wspomnienia o Riedlu - mówił w ubiegłym roku Grzegorz Markowski, lider zespołu Perfect, który był jedną z gwiazd 11. edycji Festiwalu Muzycznego im. Ryśka Riedla w Chorzowie.
  Tamta impreza była szczególna, bo po raz pierwszy była zorganizowana na terenie chorzowskich Pól Marsowych (wcześniej fani Ryśka gromadzili się na tyskich Paprocanach). O tym, że zmiana miejsca nie zaszkodziła festiwalowi świadczyła ilość uczestników. Podczas dwóch dni bawiło się około 10 tysięcy ludzi z całej Polski.

  W tym roku emocji również nie zabraknie. Dwunasta edycja festiwalu odbędzie się 30 i 31 lipca (piątek-sobota), zgodnie z tradycją "zahaczając" o rocznicę śmierci Riedla (legendarny lider Dżemu zmarł 30 lipca 1994 r. w Chorzowie).

  Imprezę rozpoczną artyści biorący udział w przeglądzie młodych zespołów.
  Następnie na scenie pojawi się zwycięzca ubiegłorocznych przesłuchań, czyli zespół Fat Belly Family, a tuż po nim Tipsy Drivers & Grzegorz Kuks. Doskonale zapowiada się występ weterana Riedlowskiego festiwalu, czyli Marka Piekarczyka. Frontman TSA zaprezentuje się w solowym projekcie "Źródło". Zanim na scenę wejdzie gospodarz pierwszego dnia, czyli zespół Cree z Sebastianem Riedlem na czele, koncert zagra Hey.

  Drugi dzień festiwalu rozpoczną występy laureatów przeglądu młodych zespołów, później zagra Bartosz Pawlik (zwycięzca ostatniej edycji zaprzyjaźnionego festiwalu "Solo Życia"), a następnie KFM (kolejny z laureatów ubiegłorocznego przeglądu młodych zespołów) i Zemolem. Potem zagra Sławek Wierzcholski i legendarna Nocna Zmiana Bluesa, a następnie Martyna Jakubowicz. Rockandrollowo zrobi się za sprawę Muńka Staszczyka i T.Love, którzy wystąpią jako przedostatni. Finał tradycyjnie należeć będzie do grupy Dżem.

  Bilety na festiwal kosztują: 55 i 65 zł (w przedsprzedaży) oraz 70 i 80 zł (od 25 lipca).


  Zgłoszenia zespołów tylko do 15.06  Jeszcze tylko do 15 czerwca organizatorzy festiwalu czekają na zgłoszenia zespołów chcących wziąć udział w tegorocznym przeglądzie.

  Wstępne eliminacje będą się odbywać na podstawie utworów (minimum 20 minut repertuaru), które nagrane na płytę CD należy przesłać na adres: Adam Antosiewicz, ul. Jana Brzozy 41, 43-100 Tychy. Zgłoszenie powinno również zawierać: biografię zespołu wraz ze składem, teksty nadesłanych utworów, informację o wymaganiach technicznych, zgodę autora tekstu lub kompozytora, gdy prezentowany utwór nie jest autorstwa członków zespołu oraz telefon i adres kontaktowy. Formularz zgłoszeniowy jest na stronie: www.festiwalryska.pl

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama