Jarosław Kaczyński z wizytą na Śląsku

  Jarosław Kaczyński z wizytą na Śląsku

  Sławomir Cichy

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Wizyta kandydata na prezydenta Jarosława Kaczyńskiego obfitowała w nieporozumienia, niezręczności i wpadki. Zaczęło się od deklaracji, że potrzebny jest silny Śląsk - taki jak... Bawaria, a zakończyło na bezprawnym wykorzystaniu logo województwa.
  Testamenty: polityczny brata i Zbigniewa Religii związany z reformą służby zdrowia są ideami Jarosława Kaczyńskiego. Kandydat na prezydenta potwierdził w Zabrzu, Katowicach i redakcji Polski Dziennika Zachodniego której był gościem, że będzie je po zwycięskich wyborach realizował.

  - To jest i moja idea - powiedział dzisiaj uczestnicząc m.in. w spotkaniu pt. Rozmowy o Śląsku z przedstawicielami śląskiej nauki, kultury związków zawodowych i samorządu w katowickim Altusie.


  Już na godzinę przed oficjalnym terminem przyjazdu gościa do Katowic wszystko dopięte było na ostatni guzik. A wybór Sky baru na 27 piętrze najwyższego hotelu w stolicy regionu jak nas zapewniano nie był przypadkowy. Za plecami gościa podczas dyskusji miała rozpościerać się panorama Śląska. Efekt osiągnięto, ale jak oceniali uczestnicy sporym kosztem.

  - Oj, ktoś za to poleci - jęknął zaraz po wejściu do sali europoseł Marek Migalski i dalej już nie chciał komentować faktu, że wystrój miejsca spotkania to stylizowane wnętrze samolotu ze skrzydłami.

  Baner z hasłem wyborczym Jarosława Kaczyńskiego: Polska jest najważniejsza powieszono pod wielkim drewnianym śmigłem samolotu.

  - To nie my organizowaliśmy. Prawdopodobnie propozycje poszły z regionu - wił się rzecznik okręgu PiS w Katowicach Piotr Pietrasz.

  Ostatecznie udało nam się ustalić, że miejsce podobno wybrał komitet wyborczy w Warszawie analizując kilka propozycji.

  - Na pewno nie mieli jednak pojęcia, jak stylizowane jest wnętrze - kiwał głową z niedowierzaniem i nie bez złośliwości jeden z zaproszonych gości. A Jarosław Kaczyński jak się potem okazało został na dodatek tak posadzony, żeby przez całe spotkanie musiał patrzeć na mural przedstawiający pasażerów wchodzących na pokład samolotu. Malowidło zajmuje bowiem całą ścianę. Na dodatek banery z napisem Rozmowy o Śląsku zdobiło logo województwa. Jak się okazało, zostało one wykorzystane bez autoryzacji Urzędu Marszałkowskiego a więc bezprawnie.

  - Nikt się do nas z komitetu wyborczego Jarosława Kaczyńskiego nie zwracał z prośbą o użyczenie znaku firmowego województwa - mówi rzecznik marszałka Aleksandra Marzyńska.

  Co gorsza, to pierwszy w historii taki przypadek dlatego na dobrą sprawę urząd nie wie jak się zachować, bo nigdy wcześniej nie mieli do czynienia z taką sytuacją.

  - Na pewno nie ma mowy o jakichkolwiek sankcjach, bo nie zostały takie określone w regulaminie używania znaku. Możemy mówić natomiast o naruszeniu dobrych obyczajów - kończy Marzyńska.
  1 »

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze (40)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Jarosław Kaczyński z wizytą na Śląsku

   ślązak (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 34 / 20

   Kochani ślązacy!
   Po takim fałszywym spektaklu, zakamuflowanej obcji kongresowskiej w wydaniu P.K. nie pozostaje nam ślązakom nic innego jak tylko zwiększenie naszej uwagi w odniesieniu do naszych...rozwiń całość

   Kochani ślązacy!
   Po takim fałszywym spektaklu, zakamuflowanej obcji kongresowskiej w wydaniu P.K. nie pozostaje nam ślązakom nic innego jak tylko zwiększenie naszej uwagi w odniesieniu do naszych śląskich problemów.
   Nasze doświadczenia ostatnich ponad 60-lat gospodarczego uzależnienia od Polski są wystarczającym impulsem żeby wreszcie móc powiedzieć: Dość!
   Kochani ślązacy!
   Nasza pracowitość nie może być nadal podporą dla polskiego lenistwa nieróbstwa i życia ponad stan
   Uczciwość ślązaków nie może być narzędziem w szerzeniu się „warszawskiego” cwaniactwa.
   Nasze umiłowanie do porządku i dyscypliny stawia nas w randze społeczeństw o wysokim mierniku
   zaufania innych w stosunku do nas.
   Poszanowanie prawa przez nas i uczciwość ślązaków jest naszą wspólną siłą w przeciwdziałaniu szerzenia się w naszym regionie polskiej anarchii i niechlujstwa.
   Kochani ślązacy!
   Atrybuty których jesteśmy w posiadaniu pozwolą nam na osiągnięcie w Europie
   pozycji która z pewnością nie będzie trzeciorzędowa, upokarzająca.
   Potrafimy sami decydować o naszej przyszłości więc róbmy to ślązacy!
   zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Tero trza sam zaś nowych "Wygnańcůw"!

   Co powrůcům do svy Heimat. (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 33 / 31


   Coby tyn cołki polski altesheim můg se spokojńe wykitować i uodyńś do Půnbůczka.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   WINDUKIND

   NieWierzęPolitykom (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 35 / 30

   Powinieneś iść się leczyć, jeśli nie pamiętasz co narobił Buzek, nie pamiętasz co narobił Kaczyński, nie pamiętasz co narobił Ziobro, zamiast ci wszyscy razem wzięci zająć się krajem, zajmowali się...rozwiń całość

   Powinieneś iść się leczyć, jeśli nie pamiętasz co narobił Buzek, nie pamiętasz co narobił Kaczyński, nie pamiętasz co narobił Ziobro, zamiast ci wszyscy razem wzięci zająć się krajem, zajmowali się bzdurami: SB, UB, stan wojenny, WSI itp. Chłopie?! A jak sądzisz, jest jakaś regulacja prawna np. delegacji pracowników nie pracujących w strefie budżetowej? Czy sądzisz, że prawo o ruchu drogowym jest dobre? Zastanów się, albo naucz się czytać lub won!!! do przedszkola, tam cię nauczą czytać ze zrozumieniem. Masz "telewizyjną wiedzę", czytasz wyłącznie "Fakt" i "Super Express", prasę dla plepsu. Ja chcę żyć w kraju z ludźmi z wiedza, a ty wyprowadź się do Torunia, do moherów, populistów, nacjonalistów. Daj świety spokój ludziom, którzy nie chcą być zmuszani do przymusowej emigracji przez takich nieuków jak ty!!!!!zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   WIDUKIND

   DajMiSpokój (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 31 / 32

   Chyba jesteś z s-PiS-u....., jeśli nie rozumiesz?

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Jarosław K. nie będzie Prezydentem!

   Oberschlesiery (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 39 / 27

   Cytat:
   Proszę wybaczyć, ale całą wizytę Jarosława Kaczyńskiego organizowała Pani Poseł Izabela Kloc. Ona nie jest z Warszawy ale od nas ze Ślaska. I mnie sie wydaje, że program wizyty był bardzo...rozwiń całość

   Cytat:
   Proszę wybaczyć, ale całą wizytę Jarosława Kaczyńskiego organizowała Pani Poseł Izabela Kloc. Ona nie jest z Warszawy ale od nas ze Ślaska. I mnie sie wydaje, że program wizyty był bardzo przemyślany - najpierwa dwie wizyty w ośrodkach badawczych a potem spotkanie z ludźmi nauki, kultury i sztuki jako podsumowanie dnia. Bardzo solidna koncepcja. Tutaj widać zamysł i koncepcję - Nowoczesny Sląsk ale jak Bawaria o ugruntowanej tradycji regionalnej - cała nasza Pani Poseł. Jak takich ludzi ma na Slasku PiS to nawet Jaroslawowi Kaczyńskiemu mogę zawierzyć - chociaż jest z Warszawy!!!!


   Wiary mu sam żodyn ńy dowo!zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   NWP

   Widukind (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 42 / 19

   Czy Ty czytasz co piszesz ? Bo to niemożliwe aby ktoś o jasnym rozumie pisał takie głupoty.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   AUTONOMIA!!!!!!

   richtigSLONZOK (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 40 / 26

   kaczka=chinski teatr --> OHYDA, to zra moze Poloki z Polski C.

   SPADEJ dziwno kreaturo!


   Pozur: co drugi wpis tukej, to pisowskie asystynty/aktywisty od propagandy!

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Jarosław będzie naszym Prezydentem

   Maks (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 39 / 25

   Proszę wybaczyć, ale całą wizytę Jarosława Kaczyńskiego organizowała Pani Poseł Izabela Kloc. Ona nie jest z Warszawy ale od nas ze Ślaska. I mnie sie wydaje, że program wizyty był bardzo...rozwiń całość

   Proszę wybaczyć, ale całą wizytę Jarosława Kaczyńskiego organizowała Pani Poseł Izabela Kloc. Ona nie jest z Warszawy ale od nas ze Ślaska. I mnie sie wydaje, że program wizyty był bardzo przemyślany - najpierwa dwie wizyty w ośrodkach badawczych a potem spotkanie z ludźmi nauki, kultury i sztuki jako podsumowanie dnia. Bardzo solidna koncepcja. Tutaj widać zamysł i koncepcję - Nowoczesny Sląsk ale jak Bawaria o ugruntowanej tradycji regionalnej - cała nasza Pani Poseł. Jak takich ludzi ma na Slasku PiS to nawet Jaroslawowi Kaczyńskiemu mogę zawierzyć - chociaż jest z Warszawy!!!!zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Kaczyńskich "politycznych bajek" ciąg dalszy

   NieWierzęPolitykom (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 36 / 17

   Co to populizm i nabieranie ludzi? Co to za głupoty? Przede wszystkim Kaczyńscy nie pochodzą z Polski, tylko mają korzenie z Ukrainy, co może wiedziec o regionie o skomplikowanej historii? Po ich...rozwiń całość

   Co to populizm i nabieranie ludzi? Co to za głupoty? Przede wszystkim Kaczyńscy nie pochodzą z Polski, tylko mają korzenie z Ukrainy, co może wiedziec o regionie o skomplikowanej historii? Po ich rządach, obojętnie którego, został jeden bałagan, m.in. w policji, prokuraturze, w administracji państwowej itp. Co to za obiecanki człowieka, który do niedawna region ślaski, a więc województwo uważał za teren niemiecki, obrażając tym samym jego mieszkańców. Przecież ten facet nie pozbył się nienawiści, nacjonalizmu, jedynie kampania "ucichła" przypuszczam, że przez powódź. poza tym, dlaczego media go nadal popierają promując kogoś, kto nie ma absolutnie żadnego programu dotycząceg np. polityki zagranicznej, naprawy gospodarki; przecież nadal odczuwamy bałagan po rządach Buzka, którego się nagradza. Oj, widzę, że społeczeństwo polskie cierpi na "zbiorową sklerozę".zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Religa Ślązakiem? A może Polaczek?

   Pytam? (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 33 / 29

   Polaczek Ślązakiem? Same mjano Go wyzdradzo! Polaczek = majuśki Polok!

   Gdyby nim był przinajmniej z nazwiska, to po śląsku mjanowoł by śe ... Poloczek!

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama