Ważne
  Pilica: Będą granitowe uliczki

  Pilica: Będą granitowe uliczki

  Monika Ziółkowska-Wnuk

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Rozpoczęła się przebudowa trzech ulic w Pilicy, które wchodzą w skład zespołu pałacowo-parkowego oraz zabytkowego starego miasta. W ramach prac na ulicach Senatorskiej, Księżnej i Zamkowej zostanie wykonana m.in. granitowa nawierzchnia oraz pojawi się nowe stylowe oświetlenie. Przebudowa, która wkomponuje się w klimat odrestaurowanego rynku, przywróci średniowieczny charakter pobliskim uliczkom.
  - Remontowane uliczki znajdą się na terenie chronionym przez śląskiego wojewódzkiego konserwatora zabytków. Musieliśmy otrzymać jego zgodę na rozpoczęcie prac, ale także musimy je przeprowadzić zgodnie z wytycznymi - zaznacza Michał Otrębski, burmistrz Pilicy.

  Inwestycja będzie kosztowała 3 miliony 711 tysięcy złotych. Jest ona jednak realizowana dzięki 83-proc. dofinansowaniu, uzyskanemu w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007 - 2013. Zakres prac przewiduje przebudowę dróg, począwszy od skrzyżowania z ulicą Krakowską, aż do skrzyżowania z ulicą 17 Stycznia. Prace mają się zakończyć w grudniu.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama