Wielkie rysowanie w piątek w Zabrzu

  Wielkie rysowanie w piątek w Zabrzu

  MAO

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  13 Międzynarodowy Festiwal Rysowania Zabrze - Katowice 2010 odbędzie się w najbliższy piątek, 11 czerwca w hali Miejskiego Ośodka Sportu i Rekreacji przy ul. Matejki 6 w Zabrzu. W tym roku odbywa się pod hasłem "Szlakiem Zabytków Techniki".
  13 Międzynarodowy Festiwal Rysowania Zabrze - Katowice 2010 odbędzie się w najbliższy piątek, 11 czerwca w hali Miejskiego Ośodka Sportu i Rekreacji przy ul. Matejki 6 w Zabrzu. W tym roku odbywa się pod hasłem "Szlakiem Zabytków Techniki", a tradycyjny mega rysunek uczestnicy wykonają w dzień później, 12 czerwca podczas Industriady.

  W Zabrzu w pierwsze Święto Szlaku Zabytków Techniki włączyły się: kopalnia Guido, skansen górniczy Królowa Luiza, szyb Maciej oraz Muzeum Górnictwa Węglowego. Na terenie tych właśnie obiektów będzie malowany wielki rysunek.

  Jak informują organizatorzy, celem festiwalu jest popularyzacja sztuk plastycznych, promocja Zabrza i Katowic jako miast przyjaznych dla kultury, przybliżenie społeczności wydarzeń historycznych oraz spotkanie młodzieży z różnych krajów na niwie kultury. Pomysłodawcą festiwalu jest Witold Berus.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama