Zabrze: Został jeden wiceprezydent

  Zabrze: Został jeden wiceprezydent

  Maria Olecha

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Adam K. już nie jest wiceprezydentem Zabrza. 4 czerwca złożył pisemną rezygnację i prośbę o rozwiązanie stosunku pracy. Małgorzata Mańka-Szulik, prezydent Zabrza, przyjęła ją i wydała zarządzenie o odwołaniu swojego drugiego zastępcy.
  Jak nas poinformował Dariusz Krawczyk, naczelnik Wydziału Kontaktów Społecznych zabrzańskiego magistratu, nowy wiceprezydent nie zostanie powołany. Jego obowiązki jeszcze w lutym zostały podzielone pomiędzy prezydent, jej pierwszego zastępcę Krzysztofa Lewandowskiego, sekretarz miasta i głównego inżyniera miasta.

  Przypomnijmy: Adam K. jest podejrzany o to, że w czasie, gdy był dyrektorem kopalni Szczygłowice, przyjął 109 tys. zł korzyści majątkowych. 26 stycznia funkcjonariusze Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego wkroczyli do urzędu i zatrzymali byłego już wiceprezydenta Zabrza. K. nie został aresztowany. Sąd zastosował wobec niego środki zapobiegawcze, m.in. poręczenie majątkowe w wysokości 100 tys. zł i zakaz opuszczania kraju. Po tym zdarzeniu K., który nie przyznaje się do winy, przebywał na długim zwolnieniu lekarskim.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama