Knurów: Posadzą drzewa pobłogosławione przez Benedykta XVI

  Knurów: Posadzą drzewa pobłogosławione przez Benedykta XVI

  JH

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Jutro w Knurowie samorządowcy, górnicy oraz leśnicy posadzą drzewa poświęcone przez papieża Benedykta XVI. Uroczystości mają związek z odpustem parafii św. Antoniego
  Tegoroczne uroczystości odpustowe w knurowskim Krywałdzie, w parafii św. Antoniego z Padwy będą miały szczególny charakter. Wierni spotkają się z okazji pierwszej rocznicy intronizacji figury Pięknej Madonny w knurowskiej świątyni. To w sobotę o godz. 17. Po nabożeństwie zaplanowano ceremonię posadzenia drzew pobłogosławionych przez Ojca Świętego Benedykta XVI. Leśnicy posadzą sosnę piską, górnicy - sosnę taborską, natomiast samorządowcy z Knurowa - świerk istebniański. Następnie zostanie sporządzony specjalny akt erekcyjny posadzonych drzew.

  W niedzielę zaplanowano główne uroczystości odpustowe. O godzinie 7.30 odbędzie się msza święta odpustowa, a o 11.00 uroczysta suma odpustowa za parafian i dobrodziejów kościoła. Podczas tek ostatniej poświęcona zostanie kaplica Matki Pięknej Miłości.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama