Podpalacz puścił z dymem cztery hektary lasu i pół wsi

  Podpalacz puścił z dymem cztery hektary lasu i pół wsi

  Rafał Kuś

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kłobucku zatrzymali 22-letniego mieszkańca Wręczycy Wielkiej, który w czwartek puścił z dymem 4 hektary lasu i omal nie spalił połowy wsi Truskolasy.
  Mężczyzna został tymczasowo aresztowany. Grozi mu od roku do 10 lat pozbawienia wolności. W momencie zatrzymania miał 0,6 promila alkoholu we krwi.

  - Na razie trudno powiedzieć, czy mężczyzna był pijany w chwili podpalenia. Nie wiemy też, jaki był powód podpalenia. Wiadomo, że zrobił to umyślnie - informuje podinsp. Maciej Szyszka z Komendy Powiatowej Policji w Kłobucku.

  - To nie pierwszy raz, kiedy latem nasza wieś zagrożona jest przez pożary lasu - mówi Zygmunt Chruściński, mieszkaniec Truskolasów. - Boimy się o życie i swoje gospodarstwa.

  Pożar gasiło 11 zastępów straży pożarnej, 48 strażaków. Akcja rozpoczęła się w czwartek o godz. 13.50 i trwała prawie 7 godzin. Niezbędna była pomoc helikoptera, który wykonał kilkanaście zrzutów wody od strony zachodniej lasu.

  - Ze względu na połamane i przewrócone drzewa po ostatniej zimie nie mogliśmy zlokalizować miejsca pożaru - twierdzi Wiesław Kos, aspirant sztabowy Państwowej Powiatowej Straży Pożarnej w Kłobucku. - Helikopter gasił pożar od strony zachodniej, żeby nie rozprzestrzenił się na okoliczne gospodarstwa.
  Paweł Krej, zastępca nadleśniczego Nadleśnictwa Kłobuck potwierdza, że w wypadku pożaru połamane drzewa stanowią poważny problem.

  - Jakikolwiek pożar będzie w tym roku potwornie trudny do opanowania - uważa leśnik. - Nie tylko w naszym nadleśnictwie. Z względu na połamane drzewa strażacy będą mieli ogromne trudności z dojazdem do pożarów.
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Do wytłuszczonego napisu

   Mieszkanka Wręczycy (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 73 / 63

   Przepraszam bardzo, ale wieś Truskolasy jest oddalona od miejsca pożaru o kilka kilometrów, a pomiędzy lasem, a Truskolasami jest jeszcze wieś Golce i liczne pola oraz łąki. Także bez przesady! :/

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama