Ważne
  Projektant mody Jerzy Antkowiak świętował urodziny w...

  Projektant mody Jerzy Antkowiak świętował urodziny w Sosnowcu

  Magdalena Nowacka

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Jerzy Antkowiak, polski projektant mody, niegdyś dyrektor Mody Polskiej, świętował swoje 75. urodziny. Na miejsce świętowania wybrał Zespół Szkół Projektowania i Stylizacji Ubioru w Sosnowcu.
  Nie bez powodu. Współpracuje bowiem z uczniami i nauczycielami tej szkoły już od pięciu lat.
  Bliskie kontakty zawiązały się przez przypadek.

  - Pojechaliśmy na międzynarodowy konkurs Srebrne pętelki do Poznania. Nasza kolekcja pod hasłem Odyseja przestrzeni zdobyła tam pierwsze wyróżnienie. Podczas prezentacji czarno-białych strojów, nie brakowało przejęcia i emocji. Jednej z uczennic wypadł z ręki rekwizyt - laska. Podniósł ją właśnie pan Antkowiak. Oddał dopiero po pokazie, za kulisami. I tak się wszystko zaczęło - mówi Elżbieta Czernik, dyrektorka szkoły.

  Jeszcze podczas tego samego pokazu, projektant otrzymał zaproszenie do odwiedzin w Sosnowcu. Szkoła przygotowała wtedy specjalną kolekcję i prezentowała ją w auli Wydziału Nauk o Ziemi. - Tak naprawdę do końca nie wierzyliśmy, że mistrz do nas przyjedzie. Ale przyjechał i od razu się zaprzyjaźniliśmy. Od tego momentu jest naszym opiekunem i inspiratorem - podkreśla dyrektorka.

  I, jak mówi z dumą, chociaż szkół tego typu w Polsce jest wiele, to właśnie sosnowiecka ma to szczęście, że swoim doświadczeniem i pomocą dzieli się z nimi tak znana osoba w świecie projektowania ubiorów.

  Sam mistrz mody dobrze pamięta pierwsze zetknięcie z sosnowiecką placówką.

  - Kolekcja, którą zaprezentowali w Poznaniu była naprawdę szalona i kontrowersyjna. Wywołała burzę wśród jurorów. Pamiętam, że ja i Xymena Zaniewska byliśmy na tak, pozostali odwrotnie - wspomina Jerzy Antkowiak.
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama