Elektroniczna karta dla pasażerow MZK w Jastrzębiu Zdroju

  Elektroniczna karta dla pasażerow MZK w Jastrzębiu Zdroju

  Barbara Musiałek

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Międzygminny Związek Komunikacyjny w Jastrzębiu Zdroju - którego autobusy jeżdżą w 12 gminach regionu - wprowadzi elektroniczną kartę miejską dla pasażerów.
  Nowinka zastąpi dotychczasowy papierowy bilet miesięczny, a w przyszłości dzięki niej będzie można opłacać wstęp na koncerty, basen, stadion miejski czy lodowisko. To kolejny pomysł organizatora komunikacji miejskiej na unowocześnienie systemu sprzedaży. Przypomnijmy, z początkiem czerwca MZK wprowadził usługę kupowania jednorazowych biletów przez komórkę.

  - Już sprzedaliśmy 70 sztuk. Najczęściej kupowane są te ulgowe, na najkrótsze trasy, do 10 minut, stąd wniosek, że z usługi korzysta młodzież - mówi Benedykt Lanuszny, dyrektor biura MZK. Elektroniczna karta miejska to kolejny krok. Jeszcze w tym miesiącu zostanie ogłoszony przetarg, który wyłoni firmę mającą wprowadzić system.

  Dlatego póki co w MZK nie chcą mówić o kosztach, jakie są gotowi płacić pośrednikowi za jej roczną obsługę.

  Jedno jest pewne, dzięki karcie całkowicie zostaną wyeliminowane papierowe bilety miesięczne.

  - W miastach, w których wprowadzono ten system, sprzedaż biletów miesięcznych znacznie wzrosła. Może to wynikać z faktu, że bilety papierowe są łatwe do fałszowania lub że pasażerowie wymieniali się nimi. Teraz nie będzie takiej możliwości, bo karty będą opatrzone imieniem i nazwiskiem oraz będą podpisane, a dane osobowe zostaną wprowadzone do komputerowego systemu. Na kartach mogą pojawić się także zdjęcia. Z kolei w autobusach zostaną zamontowane czytniki elektroniczne - mówi Lanuszny.
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama