Minusy czipa

  Minusy czipa

  Grażyna Kuźnik

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Nadal kilkadziesiąt tysięcy Polaków nie wymieniło starych książeczkowych dowodów na plastikowe, chociaż nie trzeba za to nic płacić, a tu... szykuje się już kolejna rewolucja.
  Od 2011 roku począwszy zaczniemy wymieniać stare dowody na czipowe. Jestem przekonana, że grono opieszałych będzie liczne i tym razem - przez co raz na jakiś czas w jakimś urzędzie pojawi się osobnik ze starym, zielonym dowodzikiem. Co to w praktyce oznacza?

  Z zielonego lekarz nie dowie się jak z czipa, czy klient jest ubezpieczony, konduktor nie sprawdzi, czy pasażer figuruje jako gapowicz, a policjant nie wyczyta, czy mandat został zapłacony. Dla państwa to źle, dla obywatela przeciwnie. Bo takie informacje jak wzrost i kolor oczu, figurujące w starej książeczce, mogą być ujawnione bez przykrych konsekwencji.

  Pomysł kolejnej wymiany dowodów z nowoczesnych na supernowoczesne nie wszystkim się podoba. Internauci alarmują, że dzięki czipom państwo będzie mogło kontrolować działalność obywateli jak nigdy do tej pory. Za jednym odczytem zainteresowana instytucja uzyska o nas pełną wiedzę. Poza tym pracowicie zebrane przez armię urzędników dane z czipa łatwo mogą przedostać się w niepowołane ręce.
  Resort spraw wewnętrznych zapewnia, że umieszczona w nowych dowodach warstwa elektroniczna znacznie zwiększy ochronę przed oszustwami. Jeśli jednak ktoś dobierze się do informacji, to wszystko dostanie jak na tacy. Radzę więc politykom, którzy z wielkim entuzjazmem wprowadzać będą supernowoczesne dowody w życie, żeby swoich cennych dokumentów tożsamości pilnowali jak oka w głowie.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze (2)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   To znowu łona

   Mysza (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2 / 1

   Tej pani już dziękujemy, czy ktos mi wytłumaczy prosżę o co jej chodzi> Przecież to jakieś androny pani Kuznik, może wróćmy do dokumentów w postaci zmientolonej kartki papiuru. Pani se tam napisze...rozwiń całość

   Tej pani już dziękujemy, czy ktos mi wytłumaczy prosżę o co jej chodzi> Przecież to jakieś androny pani Kuznik, może wróćmy do dokumentów w postaci zmientolonej kartki papiuru. Pani se tam napisze co trzeba albo lepiej zeby pani napisali,pani niech już lepi nic nie piszezwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Minusy czipa

   andowc (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2 / 2

   "cacy,cacy i "dupst" po glacy.itd..."..
   Lubię wymiany, na koszt "wymieniającego" (rządu,dupka,posrańca,itd...).
   Nie "wolno" decydowac bez opinii Obywateli "demokracjo",- bo to nazywa się...rozwiń całość

   "cacy,cacy i "dupst" po glacy.itd..."..
   Lubię wymiany, na koszt "wymieniającego" (rządu,dupka,posrańca,itd...).
   Nie "wolno" decydowac bez opinii Obywateli "demokracjo",- bo to nazywa się "złodziejstwem" (posrańce).
   Kradniecie (demokraci) i szukacie "złodzieji", -sami zaprzeczacie "sobie"zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama