Ważne
  Katowice, Warszawa: Potęga dziecięcej wyobraźni nagrodzona

  Katowice, Warszawa: Potęga dziecięcej wyobraźni nagrodzona

  BS

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Koniec z maszkarami zamieszkującymi umysł dorosłych - teraz "Dzieci malują do bajek". Konkurs o tej właśnie nazwie rozstrzygnięto w Warszawie. Na gali pojawili się między innymi laureaci wraz ze swoimi nauczycielami oraz rodzinami. Jedną z nagrodzonych jest Alicja Zielińska, lat 7,5 - ze Szkoły Podstawowej nr 17 w Katowicach, a opiekunką jej talentu jest Dagmara Pazio. Jej ilustracje staną się ozdobą prawdziwych, faktycznie wydanych książek dla dzieci.
  Na konkurs wpłynęło 30 tysięcy prac. Nagrodą nie były rzeczy materialne, ale możliwość publikacji prac w książce. Spośród prac dzieci w wieku od 3 do 12 lat wybrano 60 ilustracji. Już znalazły się w kolejnej książce z serii "Bajki dla superdziecka" -  w "Opowiadaniach dla superdziecka", czyli łoś Fąfel i przyjaciele" Michała Mordarskiego oraz ozdobią następne dwa tomy z tej serii planowane na jesień.


  Zadaniem konkursowym było przygotowanie ilustracji do jednej z bajek opisanych na stronie www.bajki.pascal.pl. Laureaci zostają prawdziwymi ilustratorami, jako że ich prace są publikowane w książkach dostępnych w całej Polsce. Niezależnie od tego, wszyscy laureaci i ich opiekunowie, nauczyciele, instruktorzy, rodzice,  zdobywają nagrody książkowe. Szkoły lub ośrodki, z którymi dzieci są związane, również otrzymują książki. 

   Dzięki akcji dzieci poznały tajniki pracy ilustratora oraz zyskują wiedzę na temat całego  procesu powstawania książki - od pomysłu, przez pisanie i ilustrowanie, po zadrukowane kartki papieru.

  Około 3000 prac znalazło się w niezwykłej galerii internetowej: www.bajkidlasuperdziecka.pl

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama