Katowice: Wojewoda zaapelował o specjalne oznakowanie...

  Katowice: Wojewoda zaapelował o specjalne oznakowanie niebezpiecznych akwenów

  Zdjęcie autora materiału

  Dziennik Zachodni

  Wojewoda śląski zaapelował do samorządów i innych instytucji odpowiadających za gospodarkę wodną o specjalne oznakowanie niebezpiecznych akwenów, w których kąpiel po powodzi może zagrażać życiu i zdrowiu.
  W wyniku powodzi w rzekach i potokach wystąpiły liczne uszkodzenia koryt rzecznych - pogłębienia dna, wyrwy denne, niestabilne brzegi, a także uszkodzenia budowli znajdujących się w sąsiedztwie rzek i potoków. Zagrożenia te istotnie wpływają na bezpieczeństwo osób zażywających kąpieli na obszarach wodnych. Mając na uwadze bezpieczeństwo obywateli, a w szczególności w związku z nadchodzącym okresem wakacyjnym - bezpieczeństwo dzieci i młodzieży, apeluję do gminnych władz samorządowych oraz innych podmiotów i organów odpowiedzialnych za administrowanie wodami o ocenę sytuacji i oznaczenie zakazami kąpieli lub stosownymi tablicami ostrzegawczymi obszarów wodnych, na których kąpiel jest niebezpieczna - napisał wojewoda w apelu.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama