Ważne
  Sanepid rozdaje powodzianom chloraminę do odkażania studni i...

  Sanepid rozdaje powodzianom chloraminę do odkażania studni i ogrodów

  JH

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Gliwicki sanepid rozdaje służącą do odkażania chloraminę. Można jej używać teraz, gdy udało się już osuszyć zalane tereny.
  W ostatnich dniach udało się osuszyć po majowych powodziach tereny ogródków działkowych i przydomowych. Ich właściciele - nie tylko z Gliwic, ale i z powiatu gliwickiego - mogą je już odkażać chloraminą rozdawaną przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Gliwicach (ul. Banacha 4). Placówka dostała go aż 157 kg.

  Preparat ma postać proszku, który trzeba rozpuścić w wodzie. Tworzy się w ten sposób roztwór. Właściciele ogródków otrzymają nie tylko samą chloraminę, ale także instrukcję odnośnie stosowania.

  - Właścicieli ogródków, czy też zarządców ogrodów działkowych prosimy o dostarczenie dokumentów potwierdzających zalanie. W dniach największych ulew na miejsce przyjeżdżali strażacy, zgłoszenia były też przyjmowane przez Centrum Ratownictwa Gliwice. To właśnie z tych jednostek można otrzymać potwierdzenie, że tereny znalazły się pod wodą - mówi Hanna Nabrdalik, zastępca dyrektora gliwickiego sanepidu.

  Chloraminą można także odkażać studnie, altanki, ale także wysuszone po zalaniach mieszkania

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama