Cieszyn: Unia da cztery miliony na ulicę Bielską

  Cieszyn: Unia da cztery miliony na ulicę Bielską

  JAK

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Ponad 4 miliony złotych z funduszy europejskich otrzyma powiat cieszyński na przebudowę ruchliwej ulicy Bielskiej w Cieszynie.
  Jak informuje starosta cieszyński, Czesław Gluza, pieniądze będą pochodziły z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013. Całkowita wartość inwestycji wyniesie niecałe 8 milionów złotych. Pozostałe pieniądze po połowie wyłożą powiat i gmina Cieszyn. Zakres robót obejmie przebudowę drogi na odcinku 1,36 km, od ulicy Cienciały do skrzyżowania z ulicą Stawową.

  - Zaplanowaliśmy, że przetargi ogłosimy w tym roku. Inwestycja ma ruszyć w lutym 2011, natomiast zakończenie robót planowane jest na koniec listopada 2011 roku - dodaje starosta Gluza.

  Kompleksowa przebudowa ul. Bielskiej przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa, atrakcyjności turystycznej i inwestycyjnej Cieszyna. Pozytywne efekty odczują na pewno kierowcy, którzy z powodu złego stanu technicznego drogi na co dzień muszą borykać się z utrudnieniami na tej trasie.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama