Grosik na windę dla hospicjum Cordis

  Grosik na windę dla hospicjum Cordis

  Agata Pustułka

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Podopieczni nowego Domu Hospicjum Cordis potrzebują windy. Urządzenie jest już wprawdzie zamontowane, ale nie można go uruchomić, bo nie było pieniędzy, żeby za nie zapłacić, a na zapłatę potrzeba znacznej kwoty - około 100 tysięcy złotych.
  - Teraz chorych musimy znosić z góry na dół, a potem nosić ich z powrotem, co jest dla naszych podopiecznych i dla nas uciążliwe - mówi dr Jolanta Markowska, prezes Hospicjum Cordis.

  By wesprzeć Hospicjum, rozpoczynamy dziś akcję pod hasłem Grosik na windę. Każdy, kto zechce wesprzeć budowę nowego domu hospicyjnego, może dokonać wpłaty właśnie na uruchomienie windy.
  Hospicjum Cordis to placówka ciesząca się od lat wielkim uznaniem. Pracujący tu lekarze, pielęgniarki i wolontariusze traktują swoje zajęcie jak misję, nie licząc czasu poświęcanego chorym oraz ich rodzinom.
  Wreszcie po latach starań hospicjum może przeprowadzić się z Mysłowic do Katowic.

  Budowa nowego domu hospicyjnego wciąż posuwa się do przodu, ale też wciąż potrzeba pieniędzy na kolejne przedsięwzięcia.

  Za dotychczas zebrane środki udało się wyremontować część ambulatoryjną hospicjum, które, przypomnijmy, znalazło siedzibę w dawnym budynku szpitala przy ul. Ociepki w Katowicach.
  W hospicjum mieści się m.in. sala poznawania świata imienia tragicznie zmarłej senator Krystyny Bochenek, która przez lata wspierała budowę nowego domu hospicyjnego.

  Hospicjum Cordis dostało niedawno ponad siedem milionów złotych w ramach środków unijnych, które przyznał tej zasłużonej instytucji zarząd województwa śląskiego. Dzięki tym pieniądzom zostanie ukończona budowa części stacjonarnej nowego domu hospicyjnego.

  Ambulatoryjna część jest już pięknie przygotowana. Największym problemem jest właśnie brak windy.
  - Liczymy, że w połowie przyszłego roku przyjmiemy pierwszych pacjentów stacjonarnych - mówi dr Jolanta Markowska.

  Hospicjum jest często ostatnim przystankiem dla śmiertelnie i przewlekle chorych, pamiętajmy, że nie tylko pomaga im zwalczyć ból, ale też uczucie osamotnienia. To miejsce, które dla wielu staje się domem.
  Dlatego warto wspierać wszystkie działania, by mogli spędzony tam czas spędzać w najbardziej godnych warunkach.

  Wpłat na windę można dokonywać na konto Nowego Domu Hospicyjnego: Bank PKO S.A. 1 0/Mysłowice 54 1240 4315 1111 0000 5296 9450 z dopiskiem Winda.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama