Dwie nagrody Silesia Press dla naszych dziennikarek

  Dwie nagrody Silesia Press dla naszych dziennikarek

  LOTA

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Dwie nagrody w regionalnym konkursie dziennikarskim trafiły do redakcji "Polski Dziennika Zachodniego"!
  W tegorocznej, piątej już edycji Silesia Press, jury konkursu pod przewodnictwem Jana Dziadula, redaktora "Polityki" wybrało siedem spośród ok. 120 nadesłanych prac dziennikarskich o tematyce społeczno - kulturalnej. Uroczyste wręczenie nagród odbyło się w piątek w katowickim hotelu Monopol.

  - Było bardzo ciężko wybrać zwycięzców, najtrudniej ze wszystkich pięciu edycji.
  Konkurs ma zbyt szeroką formułę, co w konsekwencji spowodowało, że musieliśmy oceniać i eksperymentalną audycję radiową, i sfabularyzowany dokument, i codzienną dziennikarską pracę: newsy, reportaże, publicystykę - komentował przewodniczący. W przyszłym roku formuła konkursu będzie już inna.

  W tym roku pierwszą nagrodę i 4 tys. zł otrzymał Jakub Karyś z telewizji TVN za film "Polecamy waszej pamięci" , zrealizowany w ramach cyklu "Katastrofy Górnicze". Ten 45-minutowy fabularyzowany dokument opowiada o wydarzeniach z lipca 1969 r. wówczas sto tysięcy ton wody i pyłu wdarło się do wnętrza kopalni Generał Zawadzki w Dąbrowie Górniczej. Na dole było ok. 1500 osób.

  - To film niezwykły - mówiła Anna Sekudewicz wiceprzewodnicząca jury. - Cieszę się, że człowiek z Krakowa może odebrać nagrodę za film o tematyce górniczej - dziękował Karyś.

  Doceniono też naszą reporterkę - Agatę Pustułkę. Agata otrzymała drugą nagrodę za tekst "Lider w sieci żony z SB". Jest to historia pierwszego na Śląsku lidera Solidarności, Andrzeja Rozpłochowskiego, którego żona współpracowała z SB. Drugie nagrody dostały także Anna Dudzińska z Polskiego Radia Katowice za reportaż "Babskie gadanie, czyli śląska historia Kazimierza Kutza" oraz Małgorzata Goślińska z katowickiej redakcji "Gazety Wyborczej" za tekst "Reality ślub" o kulisach pierwszego w Polsce ślubu zawartego w centrum handlowym.

  Trzecią nagrodę odebrali: nasza redakcyjna koleżanka Maria Zawała za reportaż "Miłość Karolinki i Karliczka, Józef Wycisk z Radia Katowice za audycję "Słowa utracone" oraz Dagmara Drzazga z TVP Katowice za film dokumentalny "Lech Majewski. Świat według Bruegela".
  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze (3)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Super!

   man (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 7 / 8

   Towarzytwo wzajemnej adoracji. Dziś ja tobie dam nagrodę, jutro - ty mnie. A nawiasem mowiac to ze skladu żiri widac, że maz Pustułki zasiadał w tym szacownym gronie

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   O tak!

   Jaromir (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 9 / 7

   To naprawde kwiaty DZ, piszą tak wspaniale że aż człowiekowi chce się żyć. Szczególnie Pani Pustułak pisze wspaniale - każde zdanie aż pachnie treścią i sensem, wspaniałe kobiety, wspaniałe...rozwiń całość

   To naprawde kwiaty DZ, piszą tak wspaniale że aż człowiekowi chce się żyć. Szczególnie Pani Pustułak pisze wspaniale - każde zdanie aż pachnie treścią i sensem, wspaniałe kobiety, wspaniałe nagrody, cudownie, smerfastycznie, absolutnie doskonale. Teraz tylko pulicer i emeryturazwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Gratulacje!

   Kama (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 9 / 6

   Z wielką przyjemnością czytam teksty pani Agaty Pustułki i pani Marii Zawały w Dzienniku Zachodnim. Serdecznie gratuluję nagrody i życzę dalszych sukcesów!

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama