Dziennik Zachodni » Wiadomości » Krystyny odwiedziły Bytom

Krystyny odwiedziły Bytom

Data dodania: 2010-06-19 14:24:48 ▪ Ostatnia aktualizacja: 2010-06-19 14:24:48

Dziennik Zachodni

Olga Wiśniowska

PrześlijDrukuj
Mniejsza czcionka Większa czcionka
Krystyny odwiedziły Bytom

(© Olga Wiśniowska)

Ponad sto Krystyn z całego kraju spotkało się dzisiaj w Bytomiu. Zwiedzały "od kuchni" Operę Śląską, Elektrociepłownię Szombierki, a wieczorem pojadą do Dolomitów Doliny Sportowej, na Bytomska Noc Świętojańską.

Krystyny po raz pierwszy spotkały się razem w Bytomiu. Niektóre gościły już w Operze Śląskiej, ale większość nigdy nie miała okazji wejść za kulisy. Zanim jednak to nastąpiło, specjalnie dla Krysiek zaśpiewał tenor Juliusz Ursyn-Niemcewicz. Koncert rozpoczął chwilą ciszy pamięci tragicznie zmarłej Krystyny Bochenek, inicjatorki spotkań pań o tym imieniu.

- Występ zadedykowałem Krysi Bochenek, to była wspaniała kobieta.
∨ Czytaj dalej
Krystyny to wspaniała publiczność, bardzo wdzięczna, śpiewanie dla nich daje dużo radości. Nawet Jan Kiepura nie dostał od nich tylu pocałunków, co ja - śmieje się Juliusz Ursyn-Niemcewicz.

Panie również znakomicie się bawiły podczas występu. Śpiewak porywał je na środek i razem z nimi występował.

- To było bardzo przyjemne. Chociaż mieszkam w Chorzowie, Operę odwiedzam po raz pierwszy, bardzo mi się podoba - mówi Krystyna Droś.

Po koncercie Krysie zwiedziły zakamarki Opery i poznały jej historię. Podziwiały m.in. salę baletową i niektóre pracownie.

- Specjalnie dla pań nawet nauczyłyśmy się obsługi żelaznej kurtyny, której działanie pokazujemy. Chcemy wytłumaczyć jak działa, i dlaczego jest potrzebna - tłumaczy Krystyna Jankowiak, kierownik działu imprez i reklamy, która oprowadzała swoje imienniczki.

Później Krysie zwiedziły Elektrociepłownię Szombierki, gdzie specjalnie dla nich zagrała Orkiestra Dęta "Bytom". Wieczorem pojadą do Dolomitów Sportowej Doliny, gdzie razem z bytomianami posłuchają i obejrzą widowisko w wykonaniu artystów Opery Śląskiej i Teatru Muzycznego z Kaliningradu. Będzie to opera "Nabucco" Giuseppe Verdiego.

Sobotnie spotkanie Krystyn było wyjątkowe, bo odbyło się bez udziału jednej z najważniejszych z nich, Krystyny Bochenek, pomysłodawczyni i jednej z organizatorek spotkań swoich imienniczek.

- Wierze, że Krysia siedzi sobie teraz gdzieś na chmurce i z góry dogląda, jak sobie radzimy. Chcemy kontynuować jej dzieło, szkoda by było tego zaprzepaścić. Kobiety chcą się spotykać, przyjaźnią się, więc będziemy to kontynuować - zapowiada Krystyna Klaczkowska, jedna z organizatorek spotkań.

Dodajesz jako: Gość

ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Zaloguj przez Facebook

YdaqkezQmTrg

zgłoś 0 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

djyJFOPfOsQUwWEHp (gość), 29.12.10, 08:42:37

IbnWfZ vfhycqkexdcu, [url=http://zkanrndprkyd.com/]zkanrndprkyd[/url], [link=http://iboykbrtjaer.com/]iboykbrtjaer[/link], http://hunuxwjqxltm.com/

odpowiedzi (0)

skomentuj

Rozrywka

Dziennik Zachodni

  • Czytaj nas na iPhone oraz iPad
  • Czytaj nas na Androidzie
  • Czytaj nas na pozostałych telefonach
  • Rozrywka NMEkstraklasa LiveZobacz inne aplikacje

Aktualne wydanie:

"Dziennik Zachodni", poniedziałek 28.05.2012

Kup e-wydanie

Prenumerata:

Dział Kolportażu



bezpłatna infolinia 800 16 30 20 (dla stacjonarnych i sieci Orange), 32 634 22 70 (dla pozostałych sieci)
e-mail: prenumeratadomowa@dz.com.pl
Jak zamówić prenumeratę? Zobacz tutaj

Zamów prenumeratę

Reklama:

Informacja:



tel. 32 634 23 01, fax 32 634 23 03
Chcesz nadać ogłoszenie lub reklamę, kliknij tutaj
e-mail: reklama.katowice@polskapresse.pl

Zamów reklamę

Kontakt z redakcją:

Dziennik Zachodni



ul. Baczyńskiego 25 A
41 – 203 Sosnowiec

Sprawdź numery telefonów i skontaktuj się z wybranych działem lub konkretnym dziennikarzem

Napisz do nas

Zapisz się do Newslettera

Reklama

Reklama

Sonda

Czy pójdziesz na pielgrzymkę mężczyzn do Piekar?

Polskapresse sp. z.o.o informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie DziennikZachodni.pl podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.