Byli prezesi SM w Rydułtowach na ławie oskarżonych

  Byli prezesi SM w Rydułtowach na ławie oskarżonych

  Barbara Kubica

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Prokuratura Rejonowa w Wodzisławiu Śląskim skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko Iwonie Z. i Czesławowi M., byłym prezesom Spółdzielni Mieszkaniowej Orłowiec w Rydułtowach.
  Śledczy zarzucają im działanie na szkodę spółdzielni oraz wyłudzenie poświadczenia nieprawdy od notariusza.

  - Oskarżeni nie przyznają się do winy, twierdzą, że działali dla dobra spółdzielni. Jednak naszym zdaniem dowody są mocne. Grozi im do 5 lat więzienia - potwierdza Rafał Figura, zastępca prokuratora rejonowego w Wodzisławiu Śląskim.

  Doniesienie do prokuratury w tej sprawie złożył obecny zarząd SM Orłowiec.
  - Krótko po tym, jak przejęliśmy stery w spółdzielni, członkowie poprzedniego zarządu wprowadzili w błąd notariusza, twierdząc, że to oni są pełnoprawnymi reprezentantami władz Orłowca. Poinformowali zresztą o tym wszystkich notariuszy w regionie. W efekcie przez blisko dwa tygodnie praca spółdzielni była sparaliżowana. Nie mogliśmy podpisywać z lokatorami umów o wykupie mieszkań - mówi Mariusz Ganita, obecny prezes spółdzielni.

  Z wyliczeń prokuratury wynika, że z powodu działalności byłych prezesów spółdzielnia straciła około 40 tysięcy złotych.

  Drugi zarzut, jaki ciąży na Iwonie Z. i Czesławie M., dotyczy świadomego działania na szkodę spółdzielni. - Byli prezesi nie zrealizowali postanowienia ugody sądowej, zawartej z jednym z wierzycieli. W efekcie nasze konto zajął komornik, a całe późniejsze postępowanie kosztowało nas 3,5 tysiąca złotych - mówi Ganita.
  1 »

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama