Cieszyn: Czesi pomagają suszyć po powodzi

  Cieszyn: Czesi pomagają suszyć po powodzi

  Gabriela Lorek

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Ponad 150 osuszaczy wypożyczyli Czesi poszkodowanym w powodzi Polakom. Przekazali je diakonia cieszyńska oraz zaolziańscy wierni ze Śląskiego Kościoła Ewangelicki Augsburskiego Wyznania w Czechach.
  Osuszacze należą do Chrześcijańskiej Organizacji Humanitarnej ADRA, niosącej pomoc w czasie klęsk żywiołowych m.in. w Czechach. Powodzianom z Polski zostały wypożyczone za darmo. Do przekazanego sprzętu cieszyński oddział diakonii dokupił cztery osuszacze. Sprzęt został zawieziony do miejskich i gminnych urzędów w Chybiu, Skoczowie, Strumieniu i Ustroniu, pięciu parafii ewangelickich na Śląsku Cieszyńskim, skoczowskich i ustrońskich domów pomocy oraz bielskiego Domu Rekolekcyjnego "Betania". 44 osuszacze diakonia przekazała mieszkańcom Czechowic-Dziedzic. Urządzenia trafiły też do Bierunia, Hołdunowa i Lędzin.

  - Elektryczne osuszacze potrafią zebrać w ciągu doby do 10 litrów wody - mówi ks. Marek Londzin, dyrektor Diakonii Cieszyńskiej Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama