Od października Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach

  Od października Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach

  KATP

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Pierwszego października rok akademicki zainauguruje Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach. Takie szyldy pojawią się na budynkach Akademii Ekonomicznej.
  Projekt ustawy, dotyczący zmiany nazwy, jest już gotów. Jak szacuje Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, koszty z tym związane sięgną 150 tys. zł. Pokryje je AE.

  - Dzięki zmianie nazwy wzrośnie ranga naszej uczelni. Uniwersytet oznacza siłę kadrową i programową - tłumaczy prof. Andrzej Barczak z AE.

  Mają się też zakończyć kłopoty związane z tłumaczeniem nazwy uczelni na obce języki, ponieważ w Europie Zachodniej określenia "akademia" w odniesieniu do szkoły wyższej nikt nie rozumiał.
  Pierwszą uczelnią ekonomiczną, która zdecydowała się na zmianę nazwy była w 2007 r. akademia krakowska. To ona dała początek wymianie szyldów we Wrocławiu, Poznaniu oraz w Katowicach. Resort nauki podkreśla jednak, że uczelnie podejmowały decyzje w tej sprawie autonomicznie.

  - Nie widzieliśmy konieczności zmian, ale niektórym uczelniom o profilu ekonomicznym bardzo na tym zależało. Starania rozpoczęły niemal wszystkie, za wyjątkiem Szkoły Głównej Handlowej - mówi Bartosz Loba, rzecznik minister Barbary Kudryckiej.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama