Katowice: Zatrzymali sprawców napadu na starszą kobietę

  Katowice: Zatrzymali sprawców napadu na starszą kobietę

  zal/slaska.policja

  Policjanci z Grupy Szybkiego Reagowania zatrzymali sprawców napadu na starszą kobietę. Bandyci zostali zatrzymani dzięki informacjom od mieszkańca Katowic, który będąc świadkiem zdarzenia wsiadł do taksówki i ruszył w pościg za uciekającymi autobusem przestępcami. Przez telefon przekazywał on informacje o trasie ucieczki sprawców.
  Do zdarzenia doszło wczoraj około 12.30 na ulicy Granicznej. Dwaj mężczyźni zaatakowali 62-letnią kobietę. Jeden z nich uderzył ją w głowę. Gdy upadła na ziemię napastnicy zerwali jej z szyi złoty łańcuszek. Świadkiem napadu był mieszkaniec Katowic. Widząc uciekających bandytów, ruszył za nimi w pościg. Na ulicy Francuskiej napastnicy wsiedli do autobusu linii nr 1. Ścigający ich mężczyzna zatrzymał wtedy taksówkę.
  Z samochodu przez telefon przekazywał on informacje o trasie ucieczki bandytów. Na ulicy Piotra Skargi przestępcy przesiedli się do autobusu nr 76. Na ulicy Roździeńskiego do akcji wkroczyli policjanci z Grupy Szybkiego Reagowania. Zatrzymali autobus, a w nim dwóch sprawców napadu. Okazali się nimi mieszkańcy Katowic w wieku 20 i 28 lat. Obaj trafili do policyjnego aresztu, w którym oczekują na wizytę u prokuratora. Skradziony łańcuszek został odzyskany. Mieszkańcowi Katowic za wzorową postawę, odwagę i pomoc w zatrzymaniu bandytów bardzo dziękujemy.

  Nie byli to jedyni sprawcy rozbojów zatrzymani przez katowickich stróżów prawa. Wczoraj około 9.00 policjanci z Komendy Miejskiej zajmujący się zwalczaniem przestępczości wśród nieletnich otrzymali informacje o napadzie na 15-letniego chłopca. Do tego przestępstwa doszło na ulicy Przemysłowej. Chłopiec został zaatakowany przez dwóch sprawców, którzy zażądali od niego telefonu komórkowego. Nieletni przekazał funkcjonariuszom dokładne rysopisy napastników. Po kilkunastu minutach poszukiwań obaj bandyci zostali zatrzymani. 19-letni katowiczanin i 17-letni mieszkaniec Piekar Śląskich trafili do policyjnego aresztu.

  Wszystkim zatrzymanym bandytom grozi dwunastoletni pobyt w więzieniu. Sprawy obu napadów trafiły na biurka śledczych z Komisariatu I. Funkcjonariusze sprawdzają, czy zatrzymani bandyci mają związek z innymi, podobnymi przestępstwami.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama