Tarnowskie Góry: "Czy wiem, gdzie jadę" - wakacyjna akcja...

  Tarnowskie Góry: "Czy wiem, gdzie jadę" - wakacyjna akcja policji

  MB

  Mamy już wakacje! Młodzież wykorzysta ten czas nie tylko na wypoczynek, ale również na pracę sezonową, często poza granicami naszego kraju.
  Tarnogórska policja dbając o bezpieczeństwo prowadzi wakacyjną kampanię informacyjną pod hasłem "czy wiem, gdzie jadę" oraz "czy wiesz co przewozisz?". Kampania ta ma charakter informacyjno-profilaktyczny i skierowana jest głównie do osób młodych, które wyjeżdżają lub mają zamiar wyjechać za granicę w celu podjęcia pracy.

  Głównym celem tej kampanii jest informowanie młodych ludzi o zagrożeniach związanych z takim wyjazdem. Niejednokrotnie bardzo kuszące i atrakcyjne oferty pracy, na miejscu okazują się fikcją, a rozczarowane osoby nie mając pojęcia, gdzie i jakiej pomocy szukać, godzą się na wszystkie warunki.

  Najgorszym jednak scenariuszem jest, gdy młoda osoba najczęściej kobieta zostaje sprzedana do agencji towarzyskiej, domu publicznego lub w inny sposób zostaje zmuszona do pracy w seksbiznesie (striptiz,prostytucja, pozowanie do zdjęć, granie w filmach pornograficznych, itp.). W większości państw Europy Zachodniej prostytucja nie jest karalna, w niektórych zaś takich jak Holandia, Niemcy, Grecja nawet legalna.

  Druga część ma przestrzegać o zagrożeniach w związku z przemytem m.in. narkotyków. Dlatego też przez najbliższe miesiące tarnogórscy policjanci przy współpracy z Powiatowym Urzędem Pracy, Biurem Paszportowym poprzez ulotki i plakaty będą informować młodych ludzi wyjeżdżających za granicę w celach zarobkowych o zagrożeniach, jak również o sposobach zabezpieczenia się i postępowania w celu uniknięcia przykrych niespodzianek.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama