Biegli do Czarnej Madonny

  Biegli do Czarnej Madonny

  Violetta Gradek

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Kilkudziesięciu biegaczy z Rzeszowa i Tarnowa dotarło wczoraj na Jasną Górę.
  Niekonwencjonalne pielgrzymki do częstochowskiego sanktuarium stają się coraz bardziej popularne, pątnicy przybywają na rowerach, motocyklach, na rolkach, a nawet szczudłach.

  Wśród biegnących pielgrzymów znaleźli się byli maratończycy oraz amatorzy. Pokonali w sztafecie trasę prawie 300 km. Każdy z uczestników przemierzał od 20 do 40 km dziennie.
  - Może ta święcona woda ochłodzi wasze strudzone ciała - mówił o. Wojciech Dec, paulin, witający pątników. Przy poświęceniu nie skąpił im wody.

  Najmłodsza w biegowej pielgrzymce była dziewięcioletnia Małgosia Wojtaszek. - Nawet dobrych butów sportowych nie miała. Biegła w sandałach - mówi jej mama Elżbieta, pielęgniarka opiekująca się na trasie biegaczami.

  13-letni Michał Wojtaszek i o dwa lata młodszy Stanisław Zych przyznają, że taka pielgrzymka była dla nich dużym wysiłkiem. Marian Urbaniak biegał kiedyś w maratonach. Po 15-letniej przerwie w uprawianiu tego sportu zdecydował, że wróci do niego pielgrzymką do Częstochowy.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama