Cieszyn doczeka się kamer, centrum będzie podglądane

  Cieszyn doczeka się kamer, centrum będzie podglądane

  Łukasz Klimaniec

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Po raz pierwszy w mieście nad Olzą strażnicy miejscy będą pilnowali porządku korzystając z kamer. Monitoring ma ukrócić chuligańskie wybryki, do jakich dochodzi w Cieszynie.
  Przed Świętem Trzech Braci ktoś wrzucił dwa głazy do wyremontowanej Studni Trzech Braci, a na targowisku nieznani dotąd sprawcy przewrócili samochód do góry kołami.
  W miejscach monitorowanych poziom przestępstw znacznie spada

  - W miejscach, gdzie są zainstalowane kamery, poziom przestępstw spada o 70 procent, więc patrole mogą być skierowane w inne newralgiczne rejony miasta - argumentuje Kazimierz Płusa, komendant Straży Miejskiej w Cieszynie.


  Na początek, w ścisłym centrum Cieszyna, pojawią się dwie kamery.
  - Planujemy, by centrum monitoringu obsługiwało dwa punkty z kamerami. W przyszłości instalowalibyśmy kolejne, ale to zależeć będzie od pieniędzy, jakie miasto na to przeznaczy - tłumaczy Płusa.

  Sztab miejskiego monitoringu znajdzie się na parterze dawnego budynku strażaków przy ulicy Limanowskiego, do którego cieszyńska Straż Miejska przeprowadzi się w październiku tego roku. Na gruntowny remont budynku i urządzenie nowej siedziby dla strażników miejskich miasto wydało 1,6 mln zł.

  W Cieszynie o monitoringu mówi się od kilku lat, ale do tej pory na jego zamontowanie brakowało nie tylko funduszy, ale przede wszystkim pomieszczenia, w którym strażnicy mogliby podglądać na monitorach sytuację na cieszyńskich ulicach. W dotychczasowej siedzibie przy ul. Kochanowskiego ledwie mieszczą się pracujący tam funkcjonariusze.
  1 »

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama