Wakacje z opcją głosowania

  Wakacje z opcją głosowania

  Teresa Semik

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Nie tylko sztaby Bronisława Komorowskiego i Jarosława Kaczyńskiego przygotowują się do drugiej tury wyborów. Wyborcy też nie próżnują. Takiego zainteresowania głosowaniem poza miejscem zamieszkania jeszcze nie było.
  W katowickim magistracie przed pierwszą turą wydano 4000 zaświadczeń, przed drugą turą już prawie 6000. Trzeba było nawet uruchomić dodatkowe okienko do obsługi zainteresowanych. Urząd Miasta w Gliwicach wydał do tej pory 3300 zaświadczeń uprawniających do głosowania w miejscowościach wakacyjnych i za granicą (pięć lat temu ok. 1800).

  Zaświadczenia się przydadzą, bo organizatorzy wyjazdów starają się sprostać potrzebom klientów.
  Polska Izba Turystyki ruszyła z akcją Wakacje z głosowaniem - zaapelowała do biur, by podczas turnusów zagranicznych umożliwiły turystom udział w wyborach prezydenckich. - W każdym miejscu na świecie, w którym za pośrednictwem działających w Polsce biur podróży znajdą się polscy turyści, powinny być stworzone warunki połączenia wakacyjnego wypoczynku i głosowania na kandydata do najwyższego urzędu w państwie - podkreśla Polska Izba Turystyki.

  - Nigdy takiej mobilizacji biur podróży nie było, bo wybory nie odbywały się w sezonie wyjazdowym, letnim - mówi Krystyna Papiernik, prezes Śląskiej Izby Turystyki w Katowicach. - Biura podróży robią to z własnej inicjatywy uznając, że udział w wyborach to obywatelski obowiązek każdego Polaka. Proponowane wycieczki do miejsc, gdzie są siedziby ambasad czy konsulatów, a tym samym lokale wyborcze, to dobry pomysł.

  Wiele biur przygotowało oferty zagranicznych wyjazdów połączone z możliwością głosowania.
  - Część punktów, w których można głosować, jest położona w popularnych wakacyjnych kurortach takich jak Hurghada, Warna, Saloniki czy Split. Nie ma więc problemu z dojazdem. W innych przypadkach oferujemy naszym klientom możliwość wynajęcia samochodu - mówi Magda Plutecka-Dydoń z Neckermann Polska.
  1 »

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama