Remonty dziurawych pomorskich jezdni

  Remonty dziurawych pomorskich jezdni

  Zdjęcie autora materiału

  O utrudnieniach w podróży samochodem po Wybrzeżu pisze Kazimierz Netka
  Żeby na szosach było bezpieczniej, trzeba je modernizować. Do zrobienia jest niemało, więc roboty trwają niemal przez okrągły rok, także podczas wakacji. Dlatego, udając się w podróż na urlop, wycieczkę czy nawet na kilkudniowy wypad odpoczynkowy, miejmy świadomość, że spotkają nas różne kłopoty. Gdzie może być ich najwięcej? Na ten temat zaczerpnęliśmy wiadomości u administratorów szos.

  Z perturbacjami muszą się liczyć kierowcy, jadący szosą nr 214 z Lęborka do Łeby - uprzedza Włodzimierz Kubiak, dyrektor Zarządu Dróg Wojewódzkich w Gdańsku. Tam, na trasie między Nową Wsią Lęborską a Białogardą, trwa przebudowa na długości 11,5 km. Potrwa ona kilka miesięcy. Na czas sezonu wakacyjnego roboty zostaną ograniczone do minimum.

  Obowiązuje tam ruch dwukierunkowy, ograniczenie prędkości do 40 km na godzinę.
  Z przestojami muszą się liczyć także korzystający z drogi wojewódzkiej nr 218 na trasie Nowy Dwór Wejherowski - Wejherowo Roboty są realizowane na odcinku długości 4,5 km.
  Nie lepiej jest między Kartuzami i Żukowem na drodze nr 211. Tam roboty potrwają do końca września. Utrudnienia są na długości około 11 kilometrów. Obowiązuje ograniczenie prędkości do 40 km na godzinę, jest sygnalizacja świetlna, ruch wahadłowy.

  Przedsięwzięcia ulepszające są realizowane także na szlakach podlegających administracji ogólnopolskiej.
  - Rozpoczęliśmy roboty na drodze krajowej nr 20 na odcinku Bytów - Mądrzechowo w kierunku Kościerzyny - mówi Robert Marszałek, zastępca dyrektora Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Gdańsku. - Prace potrwają około 3 miesiące.

  Teraz trochę trudno może być na szosach w rejonie Warlubia, na skraju Borów Tucholskich, na Kociewiu, w woj. kujawsko-pomorskim. Budowany jest tam węzeł, który już jesienią połączy drogi z autostradą A-1.
  Wyjeżdżając na wakacje, liczmy się też z awariami urządzeń komunikacyjnych na drogach. Tak może się zdarzyć z mostem pontonowym, umożliwiającym dojazd przez Martwą Wisłę na Wyspę Sobieszewską.
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama