W niedzielę WOŚP zbiera dla powodzian

  W niedzielę WOŚP zbiera dla powodzian

  Beata Sypuła

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  W najbliższą niedzielę Jurek Owsiak znów rusza między ludzi. Tym razem będzie namawiał do ofiarności na rzecz powodzian.
  W akcji przeprowadzanej 4 lipca, w której bierze udział również nasza redakcja, Fundacja WOŚP zorganizuje jednodniową zbiórkę publiczną. Celem będzie zakup sprzętu pomagającego w likwidowaniu skutków powodzi. Będzie można uczestniczyć w niej również przez internet, wysyłając przelew na konto Fundacji WOŚP. Związek Banków Polskich pozostawia swoim członkom-bankom wolny wybór, czy zwolnią taki przelew z opłat. BZ WBK przypomina, że od 2006 r. wszystkie wpłaty na cele charytatywne zwalnia z opłat i prowizji. Tak będzie i tym razem przy e-przelewie na konto Fundacji WOŚP o numerze 32 1240 1112 1111 0010 3275 0868, na którym będą gromadzone środki na rzecz powodzian.
  W niedzielę Fundacja WOŚP zorganizuje jednodniową zbiórkę publiczną na rzecz powodzian

  - Można dokonać przelewu bezpłatnie za pośrednictwem usług bankowości internetowej BZ WBK24 od 1 do 11 lipca bieżącego roku - mówi Piotr Gajdziński, rzecznik prasowy BZ WBK.

  Organizacje pożytku publicznego rozumieją, że banki muszą być nastawione na zysk, inaczej działałyby na szkodę własną i państwa, a to podlega karze.

  - Kwoty, jakie uzyskują banki, ubezpieczyciele, czy branża telekomunikacyjna świadcząca usługi organizacjom pożytku publicznego są jednak niewielkie. Warto, by rozważyły one minimalizowanie opłat w ramach szeroko rozumianego społecznie odpowiedzialnego biznesu - zachęca Aleksander Komaniecki, prezes Stowarzyszenia Przyjazna Szkoła z Mysłowic.

  Najłatwiejsza forma dobroczynności to wysyłanie SMS-ów. Niestety - są one obciążone VAT-em. Wydajemy na rzecz powodzian 2,44 zł, ale trafia na ich rzecz o 22 proc. mniej. Organizacje pomocowe nie mogą tego podatku od państwa odzyskać.

  - Nie mamy żadnej sprzedaży opodatkowanej, od której moglibyśmy ten VAT odliczyć. Jednocześnie nie możemy wystąpić o zwrot nadpłaconego VAT-u. To tylko w przypadku naszej organizacji mogłoby dać kilkaset tysięcy złotych więcej na działalność - ubolewa prezes Komaniecki.
  1 »

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama