Rybnik: Niepełnosprawni jadą na kolonie

  Rybnik: Niepełnosprawni jadą na kolonie

  Barbara Kubica

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Ponad 4292 złote udało się zebrać pracownikom Warsztatów Terapii Zajęciowej nr 1 w Rybniku podczas trwającej prawie 7 miesięcy zbiórki publicznej.
  Pieniądze w całości zostaną przeznaczone na opłacenie letnich kolonii dla osób upośledzonych, które są podopiecznymi warsztatów.

  - W sierpniu do Ośrodka Wypoczynkowego Słowińska Perła w Rowach wyjedzie 38 naszych podopiecznych. Nad morzem będziemy wypoczywali przez 8 dni - mówi Piotr Puchała, pracownik WTZ w Rybniku.

  Placówka ta, prowadzona przez Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym, realizuje zadania z zakresu rehabilitacji zawodowej i społecznej dla 45 dorosłych osób z regionu z niepełno-sprawnością intelektualną i ruchową.

  Pieniądze zebrane podczas zbiórki pochodzą nie tylko z wolnych datków mieszkańców regionu wrzucanych do specjalnych puszek, ale także ze sprzedaży obrazów, stroików, kartek oraz biżuterii wykonanych przez osoby niepełnosprawne podczas zajęć rehabilitacyjnych, czyli tak zwanej arteterapii.


  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama