Wodzisław Śląski: Rozpoczęły się wakacyjne remonty dróg,...

  Wodzisław Śląski: Rozpoczęły się wakacyjne remonty dróg, będą utrudnienia w ruchu

  Jacek Bombor

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Na drogach Wodzisławia przez najbliższe dwa miesiące zaroi się od drogowców ubranych w pomarańczowe kamizelki - niemal w całym mieście ruszają letnie remonty
  Kierowcy w związku z robotami przez najbliższe miesiące muszą się uzbroić w cierpliwość i przygotować na utrudnienia - poinformowali urzędnicy, z góry przepraszając za niedogodności.

  - W najbliższym czasie roboty będą wykonywane przy ulicy Czyżowickiej, od Pszowskiej w stronę Czyżowic. Prace ruszą w sierpniu, remont będzie wykonywany etapami. Jego zakończenie przewidziane jest na 2012 rok. Do tego czasu będą następowały połówkowe zamknięcia ulicy Czyżowickiej - informuje Anna Szweda-Piguła z wodzisławskiego magistratu.


  "Pomarańczowi" pojawią się także przy ulicach: Olszyny, Rzecznej (na przełomie lipca i sierpnia dojdzie tam do całkowitego zamknięcia mostu, który zostanie gruntownie wyremontowany. Należy spodziewać się wyznaczonych objazdów.), Michalskiego (w związku z przebudową ulica zostanie całkowicie zamknięta dla ruchu).

  Z większych inwestycji remontowane będzie skrzyżowanie ul. Marklowickiej i ul. Łużyckiej. Na czas przebudowy w jego obszarze zostanie wprowadzony ruch wahadłowy. Poza tym ruszy zapowiadana budowa chodnika przy Bogumińskiej, a także pojawią się utrudnienia w związku z budową kanalizacji przy ulicy Bolesława Chrobrego (odcinek od ul. Rybnickiej do ronda św. Floriana.).

  - W lipcu oraz sierpniu cząstkowe remonty nawierzchni wykonywane przez Służby Komunalne zaplanowano w dzielnicach: Kokoszyce, Zawada, Radlin II, Wilchwy, Jedłownik Osiedle, Jedłownik-Turzyczka-Karkoszka - informują urzędnicy.  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama