Gliwice: Delegacja po niemiecku, czyli na rowerach w...

  Gliwice: Delegacja po niemiecku, czyli na rowerach w szczytnym celu

  Zdjęcie autora materiału

  Dziennik Zachodni

  Prawie 1000 km pokonali na rowerach dwaj niemieccy inżynierowie, którzy tym nietypowym środkiem lokomocji udali się w delegację do Polski. Celem wyprawy było zebranie pieniędzy na pomoc dzieciom z Niemiec i z Polski.
  Projektanci zaawansowanych układów kierowniczych firmy Nexteer Automotive, a zarazem pasjonaci kolarstwa - Francois Roth i Manfred Gerken wyruszyli w podróż z Russelsheim w Niemczech do polskiej fabryki koncernu w Tychach w sobotę 26 czerwca. We wtorek dotarli do Gliwic, gdzie również mieści się zakład Nexteer, a w środę pokonali końcowy, pięćdziesięciokilometrowy etap do Tychów, gdzie uroczyście ich powitano i zorganizowano imprezę z udziałem dzieci.


  Jak mówili rowerzyści, trasa nie była łatwa, dokuczał im upał i duże różnice wzniesień, zdarzały się nieprzyjemne upadki, narzekali też na stan dróg. - Cieszymy się jednak, że udało nam się zrealizować nasz plan i zebrać nawet więcej pieniędzy niż planowaliśmy: 3200 euro - powiedział Francois Roth.

  W Niemczech zarówno Francois, jak i Manfred codziennie pokonują rowerem prawie 40 km z domu do pracy i z powrotem, niezależnie od pogody. Poza tym nie przeprowadzali innych treningów. W delegacje do Polski wcześniej udawali się zawsze samolotem.

  Zebrane dzięki sponsorom i wpłatom na konto pieniądze trafią do dwóch ośrodków opiekujących się dziećmi: Ośrodka Św. Dominika w Tychach oraz Ośrodka Barenherz w Wiesbaden. Hospicjum Barenherz pomaga rodzinom, których dzieci zapadły na nieuleczalne choroby, wspomagając ich w kwestii konsultacji medycznych, opieki doraźnej, aż po czas śmierci dzieci. Tyski Ośrodek Św. Dominika świadczy pomoc dzieciom z rodzin patologicznych i społecznie wykluczonych.

  Dzieci z tyskiego ośrodka powitały w środę obu inżynierów na mecie ich podróży. Wręczyły im rysunki poświęcone ich wyczynowi.

  PAP

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama