Ruch Chorzów pokonał Szachtiora Karaganda 2:1 (1:1)

PS
Ruch Chorzów pokonał Szachtiora Karaganda 2:1 (1:1) w pierwszej rundzie kwalifikacji do Ligi Europejskiej.

Ruch Chorzów rozpoczął zmagania naszych klubów w europejskich pucharach. Niebiescy w pierwszej rundzie eliminacji Ligi Europejskiej wygrali z Szachtiorem Karaganda.

Szczęśliwie Niebiescy zeszli na przerwę z pozytywnym dla siebie wynikiem. To Szachtior przeważał przez 45 minut, ale Ruch zdobył gola do szatni. W 45 min. strzelił Łukasz Janoszka Na prowadzenie gospodarzy wyprowadził Aldin Didić, już w 9. minucie spotkania. Kazachowie mieli sytuacje do podwyższenia wyniku, ale brakowało im szczęścia.

Drugą połowę Ruch rozpoczął od mocnego uderzenia już w 48 min. Po faulu w polu karnym Wojciech Grzyb strzelił z jedenastki na 2:1 i takim wynikiem zakończył się mecz.