Dąbrowa Górnicza: Rusza budowa kanalizacji i remont ulicy...

  Dąbrowa Górnicza: Rusza budowa kanalizacji i remont ulicy Tworzeń

  PAS

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  W najbliższy poniedziałek (5 lipca) w dzielnicy Tworzeń rozpoczną się wyczekiwane od dawna prace, związane z uporządkowaniem gospodarki wodno-ściekowej. Co równie ważne, przy okazji wyremontowana zostanie jedna z najbardziej zniszczonych i dziurawych dróg w mieście, czyli właśnie ul. Tworzeń.
  W ramach kontraktu W2 przy ul. Tworzeń, Zaplecze, Roździeńskiego i Piłsudskiego wybudowanych zostanie 6 km kanalizacji sanitarnej, 1,15 km kanalizacji deszczowej oraz 2,2 km wodociągu. Powstanie także tłocznia "Tworzeń" wraz z rurociągiem tłocznym i infrastrukturą wodociągową.

  W trakcie robót nie obędzie się jednak bez utrudnień komunikacyjnych. By je zminimalizować całość prac podzielono na etapy, utrzymane zostaną jedynie dojazdy do posesji oraz ruch autobusów.
  Wstrzymany zostanie natomiast ruch tranzytowy, w tym ciężkich tirów, dojeżdżających m.in. do zakładów i firm zlokalizowanych w Katowickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Ruch tranzytowy skierowany zostanie trasą objazdową: ulicami Piłsudskiego, S-1, DK-94, DW-790, Gołonoską i Ząbkowicką.

  Wykopy mają być szczelnie zabezpieczane. Ruch pieszych kierowany zostanie na drugą stronę ulicy. Prace prowadzone będą odcinkami o długości 30-50 m przy zajęciu połowy jezdni. Na całej długości wykopów od strony jezdni umieszczane będą betonowe bariery ochronne. Prędkość ograniczona będzie do 40 km/h.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama