Dramatyczny mecz na Soccer City! Urugwaj w półfinale!

Redakcja
Zwycięzcę meczu Urugwaj - Ghana wskazały dopiero rzuty karne. Po 90. minutach, a także dogrywce mieliśmy wynik 1:1. Dopiero rzuty karne wskazały drugiego półfinalistę. Urugwaj pokonał Ghanę 4:2 w karnych i to on zagra w półfinale turnieju.

Śledź NA ŻYWO relację z meczu Urugwaj - Ghana!

O 20:30 piłkarze z Czarnego Lądu rozpoczęli mecz z Urugwajem. Obie drużyny wcześniej, w 1/8 finału stoczyły zacięte boje i wygrały ze swoimi rywalami 2:1. Latynosi pokonali Koreę z południa, a Ghanijczycy - Amerykanów. By to jednak uczynić potrzebowali dogrywki - gola na wagę awansu zdobył w niej Asamoah Gyan.

Po dzisiejszym spotkaniu wiadomo już, że Urugwaj zagra 6 lipca w Kapsztadzie o wielki finał z Holandią.

Spotkanie wzbudziło sporo poza boiskowych kontrowersji. Mówiło się, że mecz poprowadzi znany nam dobrze Anglik - Howard Webb. Ostatecznie jednak FIFA wybrała innego arbitra. Dlaczego? Brytyjskie media głośno spekulują, że międzynarodowa federacja bała się, że Webb będzie chciał się zemścić na Urugwajczykach, za to, że sędzia z ich kraju, w wyniku swoich pomyłek wyeliminował Anglików z turnieju (chodzi o mecz z Niemcami i nieuznaną, prawidłowo zdobytą bramkę na 2:2)

Sędzia: Olegario Benquerenca (Portugalia).

Urugwaj: 1-Fernando Muslera - 16-Maximiliano Pereira, 2-Diego Lugano, 6-Mauricio Victorino, 4-Jorge Fucile - 15-Diego Perez, 17-Egidio Arevalo, 20-Alvaro Fernandez - 7-Edinson Cavani, 9-Luis Suarez, 10-Diego Forlan

Ghana: Kingston - Sarpei, Mensah, Paintsil, Inkoom - Muntari - Vorsah, Annan, Asamoah, Gyan - Boateng

Zaczynamy!

3 min. Suarez na spalonym
5 min. dwa rzuty rożne dla Urugwaju
6 min. Arevalo Rios strzela niecelnia zza pola karnego
11 min. Suarez - najpierw dostaje za mocna podanie, chwile potem strzela prosto w bramkarza rywali
12 min. Muntari fauluje Fernandeza
13 min. Gyan zagrywa ręką
18 min. rzut rożny dla Urugwaju, Caveni, piłka odbija się jeszcze od jednego z obrońców Ghany i Kingston broni
21 min. żółta kartka dla Fucile, faulowany Kwadwo Asamoah
26 min. aut - Suazez, uwolnił się spod opieki obrońców, strzelaaa! Końcami palców broni Kingston.
28 min. kolejny rzut rożny dla Urugwaju
29 min Ghana z rzutu rożnego, strzał głową minimalnie mija bramkę Urugwaju
Chwilę potem szybka, kombinacyjna kontra Ghany i Gyan minimalnie obok słupka
34 min. Gyan dostał za mocną piłkę od Boatenga
Trener Urugwaju wściekły, Ghana ma przewagę.
36 min. Diego Forlan na spalonym
38 min. Wchodzi Andrés Scotti, schodzi Diego Lugano.
Muntari! Obok bramki!
42 min. Fucilie leżał na boisku i nie otwierał oczu, spadł na głowę po wyskoku do piłki
Już gra.
45 min. Boateng próbował przewrotką.
45 2 Muntariii!!!! Spokojnie przymierzył zza pola karnego! Piękny strzał! Ponad 30 m!
1:0 dla Ghany, sędzia kończy pierwszą połowę.

Zaczynamy drugą połowę!
Lodeiro za Fernandeza - zmiana w Urugwaju
Na początku drugiej połowie nieskładne ataki z obu stron.
48 min. Kevin-Prince Boateng faulowany, Rios dostaje żółty kartonik
55 min. GOOOOOOOL!!!
Diego Forlan - rzut wolny dla Urugwaju. Urugwajski napastnik przymierzy, Kingston zrobił krok do przodu i przez to nie sięgnął piłki. Piękny strzał Forlana! Mamy remis!
58 min. Strzał Gyana między nogami jednego z obrońców. Muslera instynktownie się wyciąga i odbija na rożny. Stały fragment gry jednak niewykorzystany.
62 min. Forlan dośrodkowuje, ale Suarez z pierwszej piłki tylko w boczną siatkę. Znakomita szansa snajpera Ajaksu!
69 min. Rzut wolny dla Ghany. Zawodnicy długo się naradzają. W końcu źle uderza Gyan.
74 min. Wchodzi Stephen Appiah, schodzi Samuel Inkoom.
Forlan znów z rzutu rożnego, ale tym razem w boczną siatkę
76 min. Abreu wchodzi na plac gry. Boisko opuścił Cavani.
77 min. Sarpei zatrzymał Suareza i dostał za to żółtą kartkę
78 min. Forlan z rzutu wolnego, strzela Suarez, ale broni Kingston
80 min. Rzut rożny dla Ghany.
85 min. Więcej sił w końcówce zachował chyba Urugwaj.
88 min. Schodzi strzelec bramki dla Ghany Muntari, na jego miejsce Adiyiah

Koniec! Czeka nas dogrywka!
98 min. Arevalo traci piłkę we własnym polu karnym, ale Gyan nie potrafi tego wykorzystać
Obie drużyny zmęczone. W środku pola dużo niedokładnych podań.
Pierwsza połowa dogrywki nie przynosi zmiany rezultatu.

110 min. Gyan strzela głową - nad poprzeczką!
115 min. Najpierw źle w polu karnym przyjął Appiah. W odpowiedzi Forlan popełnia podobny błąd. Abreu miał pretensje, że nie dostał piłki, chociaż w tym spotkaniu nie potrafi wykorzystać przewagi wzrostu.
118 min. rzut rożny dla Ghany i strzał głową tuż obok bramki.
KARNY! Suarez wybija ręką piłkę z linii bramkowej!
Czerwona kartka dla napastnika Urugwaju!
120 min - piłkę na 11 metrze ustawia Gyan
Jeśli trafi - Ghana w półfinale!
Nie trafia! Poprzeczka!
Suarez płakał jak dziecko gdy schodził z boiska! Gyan też, gdy nie trafił karnego!

Nad poprzeczką!
Cały czas 3:2, Ghana kończy czwartą serię.
Muslera broni!
Adiah nie strzelił!
Abreu, jeśli trafi Urugwaj jest w półfinale...
GOL!

Materiał oryginalny: Dramatyczny mecz na Soccer City! Urugwaj w półfinale! - Gazeta Wrocławska