W Beskidach najwyższa frekwencja w woj. śląskim

  W Beskidach najwyższa frekwencja w woj. śląskim

  Katarzyna Piotrowiak, Barbara Musiałek

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Z danych Państwowej Komisji Wyborczej przygotowanych na godzinę siedemnastą wynika, że największą frekwencję odnotowano w gminach i powiatach południowej części regionu, w powiatach bielskim, cieszyńskim, żywieckim i pszczyńskim.
  Członkowie Obwodowej Komisji Wyborczej nr 3 w Szczyrku, czyli tam gdzie na dobre rozpoczął się wakacyjny sezon turystyczny, przecierali wczoraj oczy ze zdumienia. Przy stoliku, gdzie mogły głosować osoby przyjezdne, ruch panował non-stop. Wielu wyborców wyciągało zaświadczenia wprost z plecaka.
  Anna Dzbikowicz z Warszawy i Ewa Lisowska z Poznania przyjechały pod Skrzyczne na szkolenie. Głos oddały w przerwie w zajęciach. Z kolei Sylwester Wójtowicz z Makowa Podhalańskiego postarał się o zaświadczenie, żeby zagłosować w miejscu zamieszkania narzeczonej.

  Większych zakłóceń w województwie nie było, odnotowywano jedynie pojedyncze incydenty.
  W Bytomiu o godz. 10 policjanci zatrzymali 64-letniego obywatela Kanady polskiego pochodzenia, który naklejał plakaty wyborcze na samochodzie.

  - Tłumaczył, że w nocy ktoś mu je zerwał i chciał powiesić je na nowo. Był świadomy, że grozi mu za to kara. Podczas interwencji zwyzywał funkcjonariuszy więc został zatrzymany - tłumaczy Adam Jakubiak, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej w Bytomiu.

  Za wykroczenie, jakim jest zakłócanie ciszy wyborczej, mężczyzna otrzymał mandat w wysokości 100 złotych. Obraza policjanta jest już jednak przestępstwem, za które grozi nawet rok pozbawienia wolności.

  Jednak popołudniu krewki Kanadyjczyk poddał się dobrowolnie karze. Wymierzono mu dwa tysiące złotych grzywny. W ciągu dwóch tygodni ma także oficjalnie przeprosić znieważonego funkcjonariusza.
  Do kolejnego przypadku zakłócenia ciszy wyborczej związanego z rozklejaniem plakatów wyborczych doszło w Tarnowskich Górach. Policja bada sprawę.
  1 3 »

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Częstochowa odpowiada Jarosławowi Kaczyńskiemu.

   Jurek (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 40 / 29

   Jarosław Kaczyński zapłacił za poparcie jakie okazał Lech Kaczyński byłemu Prezydentowi Wronie.

   oraz za zawieszenie posła PiS Szymona Giżyńskiego za zaangażowanie częstochowskiego PiS-u w...rozwiń całość

   Jarosław Kaczyński zapłacił za poparcie jakie okazał Lech Kaczyński byłemu Prezydentowi Wronie.

   oraz za zawieszenie posła PiS Szymona Giżyńskiego za zaangażowanie częstochowskiego PiS-u w referendum , które doprowadziło do odwołania Prezydenta Wrony ze stanowiska..

   Późniejsze działania posłanki PiS Jadwigi Wiśniewskiej popierającej Wronę i jego ugrupowanie polityczne oraz obojętność w tej sprawie Jarosława Kaczyńskiego co doprowadziło do opowiedzenia się społeczeństwa Częstochowy za PO i Komorowskim.

   Wynik 39,93% dla Jarosława Kaczyńskiego i 60,07% dla Bronisława Komorowskiego wskazują jak wielki błąd popełnił Jarosław Kaczyński i zarząd PiS w Warszawie popierając Wronę i posłankę Wiśniewską w konflikcie ze społeczeństwem Częstochowy i posłem Szymonem Giżyńskim.

   Gwoździem do trumny wydaje sie komitet poparcia dla Jarosława Kaczyńskiego jaki założył w Częstochowie skompromitowany w tym mieście Wrona.

   Czy Prezes Jarosław Kaczyński wyciągnie wnioski ze swoich błędów czy będzie w nich trwał?

   Od decyzji Prezesa PiS zależy przyszłość częstochowskiej organizacji jego partii.zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama