Żywiec: Powiat zamierza budować aquapark

  Żywiec: Powiat zamierza budować aquapark

  Łukasz Gardas

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Zarząd Powiatu w Żywcu poszukuje inwestorów zainteresowanych budową Żywieckiego Parku Wodnego-Spa. Kompleks miałby się mieścić w żywieckiej dzielnicy Moszczanica, naprzeciwko Zespołu Szkół Agrotechnicznych i Ogólnokształcących.
  Urzędnicy starostwa chcą jak najszybciej zacząć wstępne rozmowy z firmą skłonną podjąć się tego dużej inwestycji.

  Koncepcję architektoniczno-urbanistyczną dla planowanej budowy aquaparku opracował słowacki architekt, Jan Kubina z Dolnego Kubina.

  Znalazły się w niej wizualizacja inwestycji, forma całego obiektu oraz propozycje zagospodarowania okolicznego terenu, czyli place, drogi dla pieszych, ścieżki rowerowe, a także miejsca parkingowe.
  Z wizualizacją aquaparku każdy może się zapoznać. Dostępna jest w siedzibie Starostwa Powiatowego przy ulicy Krasińskiego 13.

  Ta kosztowna inwestycja może być realizowana w ramach partnerstwa prywatno-publicznego lub po zawarciu spółki z powiatem. Budżetu samorządu nie stać bowiem na tak duży wydate

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama