W Katowicach jest tania kawa dla seniorów. Tylko pić nie ma...

  W Katowicach jest tania kawa dla seniorów. Tylko pić nie ma komu

  LOTA

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Nie ma chętnych na tanią kawę. Urzędnicy od początku roku namawiają seniorów do picia kawy i herbaty za złotówkę, a chętnych brak. Więc jedna z dwóch restauracji biorąca udział w akcji zrezygnowała.
  - Być może złożyła się na to przedłużająca się zima. Teraz jest ciepło, mamy dłuższe dni, więc jest nadzieja, że z oferty skorzysta więcej osób - mówi Małgorzata Moryń-Trzęsimiech, naczelnik Wydziału Polityki Społecznej UM w Katowicach.

  Akcja "Kawa dla seniora" jest prowadzona w ramach Miejskiego Programu Pomocy dla Osób Starszych i Niepełnosprawnych "Siedemdziesiąt plus". To pomysł, jak zachęcić starszych katowiczan do wyjścia z domu. A starszych mieszkańców nie brakuje. W sumie w mieście jest ok. 60 tys. emerytów i rencistów.

  Akcja polega na tym, że Urząd Miasta w Katowicach dopłaca do kawy i herbaty, którą seniorzy mogą zamówić za symboliczną złotówkę w restauracji Konik Klub - 1, przy ul. Warszawskiej 57. Do wypicia taniej kawy uprawnia specjalny bon, który można odebrać w Terenowych Punktach Pomocy Społecznej (przy ul. Andrzeja 10, ul. Warszawska 42, ul. Oblatów 24, ul. Gliwicka 96, ul. Dębowa 16c, ul. Czecha 2, ul. Świdnicka 35, ul. Łętowskiego 6a, ul. Krakowska 138, ul. Krakowska 138). Jeszcze kilka miesięcy temu kawę i herbatę można było tanio wypić w dwóch kawiarniach. Jedna z akcji się już wycofała.

  - Jeśli seniorzy nie biorą udziału w akcji, to restauratorzy też nie są nią zainteresowani - tłumaczy Moryń-Trzęsimiech.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama