Komenda śląskiego oddziału SG zostaje w Raciborzu

  Komenda śląskiego oddziału SG zostaje w Raciborzu

  Aleksander Król

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Komenda Śląskiego Oddziału Straży Granicznej pozostaje w Raciborzu - taką sensacyjną informację przekazał poseł Henryk Siedlaczek, upoważniony przez Marka Biernackiego, szefa sejmowej Komisji Administracji i Spraw Wewnętrznych.
  To prawdziwy zwrot sytuacji, bo dotąd resort na bazę nowego, połączonego oddziału śląsko-sudeckiego wskazywał Kłodzko. Z dniem 31 grudnia w Raciborzu miała pozostać tylko niewielka placówka SG, w której trudno byłoby o pracę dla ponad 200 cywilów.

  - Osiągnęliśmy sukces. Podczas ostatniego posiedzenia Komisji Spraw Wewnętrznych i Administracji, zdecydowano, że komenda pozostanie w Raciborzu. To ostateczna decyzja - mówi zadowolony Henryk Siedlaczek.
  - Czekamy już tylko na oficjalny dokument, ostateczną, bodaj trzecią już koncepcję restrukturyzacji Straży Granicznej, która przypieczętuje całą sprawę - mówi Siedlaczek, dodając, że wygrały argumenty przemawiające za Raciborzem.

  - Tu przebiegają główne szlaki komunikacyjne, jest też lotnisko. Tutaj mamy do czynienia z największym prawdopodobnie ruchem migracyjnym na całej południowej granicy. Funkcjonariusze stacjonujący w Raciborzu są mobilni i mogą szybko reagować - wylicza Siedlaczek.

  Poseł zdecydowanie poprawił nastroje funkcjonariuszom, którzy już siedzieli na walizkach.
  - Cieszymy się, że w końcu zrozumiano i wzięto pod uwagę argumenty przemawiające za pozostawieniem siedziby śląskiego oddziału w Raciborzu - mówi Piotr Kutka, przewodniczący NSZZ Funkcjonariuszy Straży Granicznej w Raciborzu.

  Decyzja o pozostawieniu komendy w Raciborzu ma olbrzymie znaczenie nie tylko dla strażników, ale także dla armii zatrudnionych w raciborskiej SG cywilów, którzy obawiali się o swoją przyszłość.
  1 »

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Brawo

   ZYX (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 21 / 20

   Decyzja jak najbardziej właściwa.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama