W Dąbrowie Górniczej będą się pozbywać śmieci za darmo

  W Dąbrowie Górniczej będą się pozbywać śmieci za darmo

  Piotr Sobierajski

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Rozpoczął się jeden z największych projektów w mieście, związanych z selektywną zbiórką odpadów. Do mieszkańców Starej Dąbrowy i Mydlic trafiły już pierwsze z ponad 10 tysięcy darmowych stojaków oraz worki na posegregowane śmieci.
  Na terenie całego miasta po wakacjach pojawi się także prawie 700 nowych kontenerów do zbiórki szkła, plastiku oraz makulatury.

  - Projektowi towarzyszy akcja promocyjna. Wiosną rozesłaliśmy 11 tysięcy ulotek do mieszkańców domów jednorodzinnych, informując m.in. o tym, że wszystkie śmieci i odpady będą odbierane bezpłatnie. Na ulicach pojawiły się billboardy. Wyrzucanie śmieci do lasu, spalanie odpadów w przydomowych kotłowniach, na podwórkach czy brak ich segregacji wciąż się zdarzają i dlatego chcemy je wyeliminować - podkreśla Łukasz Komoniewski z dąbrowskiego Urzędu Miejskiego.

  W mieście mają także stanąć trzy gminne centra zbiórki odpadów. Tam przyjmowane będą niebezpieczne odpady. Program rozwoju selektywnej zbiórki odpadów Dąbrowa Górnicza realizuje wspólnie ze Sławkowem i Siewierzem. Będzie kosztował 20 mln zł. 85 procent tej kwoty to unijna dotacja.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama