Czeski Cieszyn: Mandaty za złe parkowanie

  Czeski Cieszyn: Mandaty za złe parkowanie

  Łukasz Klimaniec

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Wzmożone kontrole rejonów kąpieliska w Czeskim Cieszynie przez policję i Straż Miejską zapowiadają czescy urzędnicy. To przestroga dla Polaków źle parkujących swoje samochody.
  Czesi spodziewają się rekordowej frekwencji na kąpielisku w Czeskim Cieszynie w rozpoczynający się weekend, bo meteorolodzy zapowiadają upalną pogodę.

  - Bardzo dużo osób z Polski korzysta z naszego kąpieliska, które jest atrakcyjne pod względem cen i usług. Ale turyści parkują auta na trawnikach lub chodnikach w okolicy basenu - przyznaje Dorota Havlikova, rzeczniczka Urzędu Miasta w Czeskim Cieszynie.

  Aby temu zaradzić już w ten weekend Straż Miejska oraz Policja RC będzie patrolować okolice ze wzmożoną częstotliwością. Właściciele pojazdów zaparkowanych nieprzepisowo mogą zostać ukarani mandatem do 2 tys. koron, zaś auta blokujące ruchu mogą zostać odholowane.

  - W wypadku zajętych miejsc na parkingu basenu można bezpłatnie korzystać z parkingu przy teatrze lub Kauflandzie, albo z utwardzonej nawierzchni przed zaporą - mówi Havlikova.

  Czesi zachęcają także do przyjazdu na rowerach, które można zostawić na strzeżonym parkingu dla pojazdów jednokołowych.

  - Prosimy o przestrzeganie zasad ruchu drogowego. Nie chcemy, by wrażenia z wizyty w naszym mieście były popsute przez konieczność zapłacenia mandatu - mówi Havlikova.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama