Śląska kuchnia regionalna na FOOD CULTURE w Strasburgu

  Śląska kuchnia regionalna na FOOD CULTURE w Strasburgu

  PS

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Do 18 lipca województwo śląskie uczestniczy w Festiwalu Kultur i Smaków Europy - FOOD CULTURE w Strasburgu.
  Festiwal Kultur i Smaków FOOD CULTURE odbywa się od 2007 roku z inicjatywy mieszkańców Strasburga, którzy chcą pokazać, jaką rolę odgrywa tradycja kulinarna w życiu społecznym, gospodarczym, kulturalnym danego kraju bądź regionu.

  Organizatorzy festiwalu pod przewodnictwem Jean-Louis'a de Valmigere przekazali na ręce Marszałka Województwa Śląskiego Bogusława Śmigielskiego zaproszenie do uczestnictwa regionu i jego promocji podczas tegorocznej edycji. Podobne zaproszenie przyjęły: Piemont (Włochy), Estonia, Grecja, Norwegia i Chorwacja.

  Stoisko Województwa Śląskiego zlokalizowane na placu Gutenberga otwarte będzie od godz. 11:00 do 23:00.

  16 lipca to Dzień Polski. W jego ramach odbędzie się przemarsz połączonego zespołu Katowice, kapeli góralskiej oraz zespołu Koniaków od placu Kleber ulicami do katedry Najświętszej Marii Panny do placu Gutenberga z zaproszeniami na stoisko Województwa Śląskiego i tradycyjne wesele góralskie.

  Atrakcję dnia - wesele góralskie - zaprezentuje Zespół Regionalny Koniaków. Podczas wesela zgromadzona publiczność będzie częstowana tradycyjnymi obrzędowymi produktami regionalnymi: miodulą, kołaczami weselnymi, serami owczymi i owczo-krowimi.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama