Ważne
  Kochanki z Cieszyna tematem filmu Globisza, Więcka i Beresia...

  Kochanki z Cieszyna tematem filmu Globisza, Więcka i Beresia

  Łukasz Klimaniec

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  W cieszyńskim Cafe Muzeum filmowcy opowiedzieli o swoich planach
  1/5
  przejdź do galerii

  W cieszyńskim Cafe Muzeum filmowcy opowiedzieli o swoich planach ©Łukasz Klimaniec

  Śmierć stolarza 70-letniego Mateusza Kłosa, artysty, birbanta, wielbiciela kobiet i psotnika erotycznego, jest początkiem lawiny zdarzeń, które do góry nogami wywrócą życie spokojnego miasteczka. Po śmierci Mateusz odwiedza we śnie swoje dawne kochanki. Te, zaniedbywane przez mężów, nareszcie odnajdują chęć do życia. A mężczyźni? Przerażeni i bliscy porażki, nareszcie muszą o siebie zacząć dbać.


  To tylko krótkie streszczenie filmu, do którego zdjęcia rozpoczną się w Cieszynie już końcem roku. W sobotę w Cafe Muzeum w Cieszynie odbyła się konferencja prasowa z udziałem Krzysztofa Globisza odtwórcy głównej roli, Artura Więcka, reżysera filmu oraz Witolda Beresia, producenta z Bereś and Baron Media Productions.

  WIĘCEJ ZDJĘĆ ZOBACZ W ZAKŁADCE ZDJĘCIA DO TEGO MATERIAŁU

  - Bohaterem naszego filmu jest miłość i stary człowiek , który całe życie kocha. Z drugiej strony bohaterem jest także dobrze rozumiana prowincja, w której wszyscy te miłostki znają i rozmawiają o tym. Cieszyn to doskonałe miejsce. Małe miasteczko, które jest piękne i europejskie - zaznaczał Bereś.

  Dodał, że akcja filmu zostanie usytuowana właśnie w Cieszynie, a nie w bliżej nieokreślonym miasteczku.

  W Ratuszu podkreślają, ze to znakomita promocja, o jakiej Cieszyn mógł wcześniej tylko pomarzyć. - Promocja przez kulturę nie jest najtańsza, ale jest najlepsza. Dla nas to ogromne wyróżnienie - zaznacza Bogdan Ficek, burmistrz Cieszyna.

  Zachwytu miastem nad Olzą nie ukrywał Artur Więcek. - Jest pięknie położone, posiada magiczne ustronne miejsca, ma dworzec kolejowy, są obiekty, które potrzebujemy do filmu. Nie musimy się przerzucać, wszystko mamy na miejscu - podkreślał. Przyznał, ze filmowcy będą chcieli zachęcić mieszkańców do udziału w przedsięwzięciu.
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama