Drogowcy szaleją w dzielnicach Katowic

  Drogowcy szaleją w dzielnicach Katowic

  Justyna Przybytek

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Szykują się remonty dróg w katowickich dzielnicach. Drogowcy kierowcom tego lata nie odpuszczą między innymi w Nikiszowcu, Murckach, Ochojcu.
  Szykują się remonty dróg w katowickich dzielnicach. Drogowcy kierowcom tego lata nie odpuszczą między innymi w Nikiszowcu, Murckach, Ochojcu. Rozpoczęły się już prace na placu Wyzwolenia w Nikiszowcu. Potrwają około 70 dni. Docelowo chodniki wokół placu mają być granitowe, a nawierzchnia jezdni z kostki granitowej. Nikiszowiec rozkopany jest już od kilku miesięcy. Trzeba bowiem było położyć nową kanalizację, nowe rury gazowe, wymienić nawierzchnię. Roboty kanalizacyjne zostały odebrane kilka tygodni temu.

  Trwają też procedury przetargowe na kolejne remonty, które mają być prowadzone latem, termin rozpoczęcia robót zależy jednak od terminu rozstrzygnięcia przetargów. I tak w Murckach szykuje się remont ul. Solskiego, a w Giszowcu - Kosmicznej. W Ochojcu natomiast wymieniana będzie nawierzchnia ul. Radockiego na odcinku od ul. Szewskiej do kościoła, do tego przebudowane zostanie oświetlenie uliczne i kanalizacja deszczowa od ul. Szewskiej do ul. Bażantów. Do 1 września ma się zakończyć budowa sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ul. Boya-Żeleńskiego i Migdałowców w Kostuchnie.

  - Apelowali o to mieszkańcy. W okolicy ruch samochodów jest coraz większy, a przez skrzyżowanie dzieci chodzą do szkoły. Chcemy, aby przed 1 września ta droga była już dla nich bezpieczna - wyjaśnia Handwerker.

  Już w przyszłym tygodniu zostanie przekazany plac budowy na ul. Krzyżowej. Przez około 40 dni drogowcy będą przebudowywali tu chodniki oraz jezdnię.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama