Katowice: Radni wstydzą się nadzwyczajnego głosowania w...

  Katowice: Radni wstydzą się nadzwyczajnego głosowania w sprawie bloków

  LOTA

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Chcesz wiedzieć, który radny zdecydował, że między ul. Ceglaną a Meteorologów wyrosną bloki? W Urzędzie Miasta nie powiedzą. Mimo że imienne wyniki głosowania katowickich radnych są publikowane na stronie internetowej UM, wyników tego jednego głosowania brak.
  - W urzędzie dowiedzieliśmy się, że względu na problemy z systemem elektronicznego liczenia głosów podczas sesji, imiennego wykazu brak - opowiada Grzegorz Wójkowski, prezes stowarzyszenia Bona Fides. Społecznicy próbowali dowiedzieć jak głosowali radni. - Nie chcemy posądzać urzędu o manipulację, ale fakt głosowania nad tak kontrowersyjną uchwałą na sesji zwołanej w trybie nadzwyczajnym, w okresie wakacyjnym, budzi nasz sprzeciw. To, że w tej jednej sprawie nie sporządzono imiennego wyniku głosowania, dodatkowo, źle świadczy o przejrzystości i sposobie funkcjonowania katowickiego magistratu - dodaje Wójkowski.

  W wyniku głosowania radnych 30 czerwca nad zmianą miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, grunty między Meteorologów a Ceglaną mają funkcje mieszkaniowe, a nie rekreacyjne. Dzięki tej zmianie właściciel działki firma LC Corp może tu postawić bloki od dwóch do siedmiu kondygnacji.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama