Żory: Policja zlikwidowała plantacje marihuany

  Żory: Policja zlikwidowała plantacje marihuany

  Zdjęcie autora materiału

  Dziennik Zachodni

  Funkcjonariusze z Centralnego Biura Śledczego wraz z żorskimi policjantami zlikwidowali kilka plantacji marihuany. Konopie indyjskie uprawiane były "pod chmurką" w kilku miejscach na terenie 3 śląskich powiatów. W ręce stróżów prawa wpadły 3 osoby związane z narkobiznesem.
  Policjanci odkryli w sumie 8 narkotykowych plantacji, które znajdowały się na terenie Żor, Szczejkowic, Palowic i Orzesza. Krzewy marihuany rosły na powietrzu, w leśnych zagajnikach. Funkcjonariusze z CBŚ i Żor przejęli w sumie 180 krzaków konopii.

  Do zatrzymania dwóch 25-letnich mieszkańców Żor doszło na jednej z plantacji, w czasie gdy mężczyźni doglądali swoją uprawę. Wkrótce po tym dołączyła do nich ich rówieśniczka, przy której znaleziono prawie pół grama marihuany.


  Dalsze działania doprowadziły do przejęcia kolejnych 71 sadzonek, narkotykowego suszu i kilkudziesięciu nasion konopii indyjskich. Zabezpieczono też 2.000 funtów brytyjskich, które mogły pochodzić z handlu narkotykami.

  Żadna z zatrzymanych osób wcześniej nie wchodziła w konflikt z prawem. Dwaj 25-latkowie trafili na 3 miesiące do aresztu, natomiast ich koleżankę objęto policyjnym dozorem. Za uprawianie konopii wszyscy mogą trafić za kratki nawet na 8 lat.

  Policjanci zajmujący się sprawą nielegalnych upraw będą sprawdzać, gdzie trafiały narkotyki i zapewniają, że to nie koniec zatrzymań.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama