Dąbrowa Górnicza: Są pieniądze na remont bazyliki Matki...

  Dąbrowa Górnicza: Są pieniądze na remont bazyliki Matki Boskiej Anielskiej

  PAS

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Dąbrowska bazylika pod wezwaniem Matki Boskiej Anielskiej w centrum miasta otrzyma wsparcie finansowe na dalszy remont.
  Wysokość funduszy i miejsca, w które pieniądze trafią zostały zaakceptowane podczas ostatniej sesji Sejmiku Województwa Śląskiego. W sumie jest to dwanaście projektów, gdzie przewidziane są prace konserwatorskie, restauratorskie lub roboty budowlane.

  Dąbrowska bazylika otrzyma w sumie 207 tys. 129 zł. Pieniądze te zostaną przeznaczone na prace restauratorskie wystroju wnętrza świątyni, w tym polichromii na ścianach i sklepieniach kościoła z około 1920 roku w stylu secesyjnym oraz art deco, autorstwa Piotra Nizińskiego i Jana Nygi Młodszego.

  Wśród pozostałych projektów są m.in. konserwacja kościoła p.w. św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Sierakowicach (173 tys. zł) oraz remont wieży wyciągowej szybu Krystyna dawnej kopalni węgla kamiennego Szombierki w Bytomiu z 1929 r. (91 tys. zł). Konkurs jest istotnym elementem realizacji Wojewódzkiego Programu Opieki nad Zabytkami.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama